سبد خرید

جادوی مواد آب بندی استخر – عایق کاری استخر موادآب بندی استخر

این روش آب بندی برای استخرهای کشاورزی استفاده می شود و نمی توان برای آب بندی استخرهای شنا از آن استفاده کرد. ورقه های ژئوممبران با ضخامت ها و اندازه های مختلفی در بازار هستند که می توان با توجه به مواد کاربرد هر استخری آنها را انتخاب و استفاده کرد. یکی از مشکلات این روش این است که در شیب های تند نود درجه ای نمی توان ازآن ها استفاده کرد. همچنین بستر سازی و جلبک زدن و ترمیم ناپذیری از ویژگی های این ورقه ها می باشد. این روش به عنوان یک روش کم هزینه برای صاحبان استخر شناخته شده است. در این روش آب بندی استخر به وسیله رنگ انجام می شود، به همین خاطر عمر و ماندگاری کمتری هم خواهد داشت و هر چند سال یک بار باید رنگ کردن استخر دوباره تکرار شود. در صورتی که سطح استخر قبلا به همین روش، آب بندی شده باشد، باید به این نکته توجه داشت که رنگ های پوسته پوسته شده و قدیمی باید از سطح کار جدا شوند. در صورت جدا نکردن پوسته های اضافه باقی مانده روی سطح استخر، سطح نهایی ناهموار خواهد بود و نمای جالبی نخواهد داشت. وقتی که استخرها به وسیله رنگ، آب بندی می شوند باید حتما رنگ ها در خشک ترین حالت ممکن به دیواره استخرها و کف زده شوند. این رنگ ها هزینه کمتری نسبت به رنگ های دیگر دارند و خیلی مقرون به صرفهترند. رنگ های سیمانی برای استخرهای بتنی کاربرد دارند و نوع رنگ آن ها، از نوع سیمان های رنگی است. رنگ های پلیمری کلردار نسبت به رنگ های دیگر آب بندی استخر، کاربرد بیشتری دارند و نسبتا نرم هستند. رنگ های اکریلیک رنگ های کم دوامی هستند که باید آن ها را هر چند سال یک بار تجدید و یا تعویض کرد. این رنگ ها چسبندگی بالایی دارند که مقاومتشان در برابر رطوبت و آب را بسیار بالا می کند. این رنگ یک روکش استاندارد برای استخرها است و عمر مفید آن بین پنج تا ده سال می باشد. با مواد مخصوص ترمیم استخر می توان ترک های احتمالی را جبران کرد. قبل از اجرای آب بندی استخر، باید تمامی نقاط و قطعات آسیب دیده ترمیم شوند و در مرحله بعد آب بندی شوند. همچنین سطح استخر را باید از هر گونه جلبک، مواد راکد و رسوبات پاک کرد و با اسید های مخصوص برای پاک سازی آن ها اقدام کرد. یکی از روش هایی که در زمینه آب بندی استخر به کار می رود، استفاده از چسب بتن است. چسب بتن، یکی از مناسبترین روشها و محصولاتی است که شما می توانید از آن برای آب بندی استفاده کنید. اگر این کار را کرده اید می توانید برای محکم کاری و بستن درزها از چسب آب بندی بتن استفاده کنید. این روش زمانی کاربرد خواهد داشت که شما کف استخرتان را تنها با بتن پوشانده باشید. روش آب بندی با ایزوگام به حرارت بالایی نیاز دارد، به همین علت نیاز به تیم ماهر برای اجرا دارد. در صورتی که آب نفوذ پیدا کند، ایزوگام از سطح زیرش جدا می شود و خاصیت نفوذ ناپذیری خود را از دست می دهد.

اجرای آب بندی استخر و جکوزی برای نگهداری از استخرهای عمومی و خصوصی، از مهمترین کارهای مراقبتی بعد از ساخت استخر به شمار می آید. معمولا استخرها از سیمان ساخته شده اند، به همین علت جنس نفوذپذیری دارند و آب به آسانی می تواند از آن ها عبور کند. یکی از مواردی که در زمان طراحی و ساخت ویلا باید در نظر داشته باشیم، استفاده از استخر در ویلا است که جذابیت آن را بیشتر کرده و باعث ایجاد احساس نشاط برای ساکنین آن می شود. کاشی کاری بیشتر برای استخرهای خصوصی استفاده می شود و هزینه بیشتری دارد. با استفاده از این روش، تمیز کردن استخر، کاری بسیار آسان می شود. استفاده از کاشی ها برای حاشیه بیرونی استخرها نیز کاربرد زیادی دارد که در این صورت نیازی به کاشی کاری کف استخر و داخل آن نمی باشد و می توان با روش های دیگری کف استخر را آب بندی کرد. در این روش، حاشیه بیرونی استخرها عاری از رشد باکتری ها و جلبک ها می شود. در این روش یک ماده خمیری شکل از آهک و یا گچ به همراه آب و ماسه به دست می آید و در روند انجام کار از آن بهره می برند. روش اندودکاری استخر، یک روش قدیمی برای آب بندی استخرها هست، که افراد ماهر به خوبی می توانند این کار انجام دهند و نیز اطلاعات کافی در مورد آن دارند. زمانی که از این مواد برای آب بندی استفاده می کنیم، باعث پر شدن فضای خالی داخل خاک ها شده و سوراخ های آن ها را با این کار می بندیم. ماده به دست آمده با هر شرایطی وفق پیدا می کند و همچنین در برابر نشت آب مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. با این کار یک لایه با دوام درست می کنیم که با چسبنگی خود به لایه قبلی، باعث عدم نفوذ آب می شود. چسب نانو یکی دیگر از موادی است که برای آب بندی استخر استفاده می شود. این چسب حالتی مایع دارد و شیری رنگ است که بعد از کار کاملا به صورت بی رنگ می شود. نکته: هنگام اجرای آب بندی استخرها باید توجه کرد که نقطه ای از استخرها نباید جا بماند و تمامی سطوح از جمله دیواره های آن، کف و لبه های استخرها باید آب بندی شوند. این چسب را می توان برای تمام سطوح افقی و عمودی اجرا کرد. این چسب در مقابل گرما و سرما و آتش مقاومت زیادی دارد و دچار آسیب نمی شود. چسب کاشی آب گریز از پلیمرهای تقویت کننده درست شده است که در سرویس های بهداشتی، جکوزی و سونا هم استفاده می شوند. چسب کاشی آب گریز، نام دیگر چسب نانو است. مواد نانوئی که برای آب بندی استخر به کار می رود، بسیار کاربردی هست و ساختار ارزشمندی دارد. چسبندگی این چسب ها بسیار بالاست و با دارا بودن این خاصیت، امکان چسبندگی آن ها در همه سطوح وجود دارد که باعث عایق بندی رطوبتی آن ها خواهد شد. این مواد از جمع بندی بهترین متریال ها و سلول های برتر ساخته شده اند. به همین خاطر با وجود پیچیدگی در ساختار می توانند یک عایق مهم در مقابل رطوبت به شمار آیند. به خاطر ارزش بالایی که این مواد دارند، به نسبت قیمت بالاتری هم دارند و به همین دلیل برای استخرهایی با مقیاس های کوچکتر و سطح کمتر استفاده می شوند.

آب استخر در حرکت نیست و قرار نیست زمان کمی آب در استخر بماند، ایزوگام معمولا برای سازه هایی مثل استخر و مخازنی که زمان طولانی در تماس با آب هستند پیشنهاد نمی شود. آب استخر به علت انقباض و انبساط باعث ترک خوردن ایزوگام می شود. عمر و دوام ایزوگام نسبت به هزینه آن خیلی کم است (حدود ۵ تا ۱۰ سال). هزینه آن با توجه به متراژی که استفاده می کنیم بالا است، مثلا اگر می خواهیم ده متر مکعب ایزوگام کنیم باید ۱۳ متر مکعب ایزوگام استفاده کنیم. احتمال باد کردن ایزوگام در مدت طولانی بسیار زیاد است و این باعث خرابی و نشتی استخر می گردد. جنس خاک استخر در آب بندی با ایزوگام خیلی مهم است و برای بررسی آن نیاز به تحقیق های آزمایشگاهی است، که به دلیل محدودیت خدمات کشور، اکثرا از آن استفاده نمی کنند. برای آب بندی استخر باید درصد و قطر پلیمر زیادتر باشد، که این نمونه ایزوگام ها گران و کمیاب هستند. عایق کاری پس از ساخت اولیه و در پایان مرحله نازک کاری استخر انجام می شود. حفاظت از محیط زیست می تواند طول عمر سازه را افزایش داده و هزینه تعمیرات و بازسازی را به حداقل برساند. در صنعت ساختمان به دلیل حساسیت زیاد، اغلب از بتن مسلح برای ساخت سازه های آبی بزرگ استفاده می شود، اما استخرها و مخازن کوچک عمدتاً با بلوک و مصالح ساختمانی ساخته می شوند. هزینه آب بندی با توجه به نوع مصالح استفاده شده مشخص می شود. برای جلوگیری از نشت و جریان آب در کف و دیواره استخر، ایزوگام و قیرگونی در دسترسترین و ارزانترین روش است. اکیپ اجرای ایزوگام و قیرگونی در دور افتادهترین نقاط نیز وجود دارند. پوششهای آببند کننده و آسترها هم یک روش مناسب و خوب هستند. ولی عیب اصلی این روش آسیبپذیر بودن لایه آببند است. البته در بعضی استخرها مثل کشاورزی ناچار به استفاده از پوششی مثل ژئوممبران هستیم. چون روشهای قبلی، اطمینان خاطر آب بندی خاک را به ما نمیدهند. در سازههای بتنی گرانترین و بهترین روش، بکارگیری افزودنیهای آببند کننده است. اجرای آب بندی استخرها یک موضوع بسیار حیاتی و مهم است، در صورت نرسیدن به این هدف و نشت آب از استخر، عملکرد آن دچار اختلال می شود. ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع روشهای آب بندی استخر و مزایا و معایب آن آشنا سازیم امیدواریم که این مطلب برایتان سودمند باشد. این مواد بتن را با بیشترین ضریب اطمینان آب بندی می کنند. شما می توانید نظرات و تجربیات خود در خصوص آب بندی استخر و جکوزی را از قسمت نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید و به کاملتر شدن این مقاله کمک کنید.

عایق نانو تهران یکی از اصلی ترین خدمات شرکت نانو سازه می باشد.محصولات متعددی در نانوسازه تولید می شود که در آب بندی استخر، آب بندی پشت بام، سرویس بهداشتی ، تمامی نماهای بنا ها و … کاربرد دارند.به ظور مثال آب بندی استخر در تهران یکی از پروژه هایی است که به وفور در تهران انجام می شود. که برای راحتی کار شما عزیزان همراه هر کدام از موارد گفته شده را توضیح خواهیم داد. برای اینکه ما بتوانیم بهترین عایق رطوبتی نانو برای تهران را انتخاب کنیم ابتدا باید از شرایط آب و هوایی تهران آگاه باشیم . شهر تهران در حد فاصل منطقهٔ کوهستانی و دشت قرار دارد. سه عامل در اقلیم تهران نقش مؤثری دارد. رشتهکوه البرز، بادهای مرطوب غربی و وسعت استان. در واقع رشتهکوه البرز آب و هوای تهران را معتدل کرده است. در شمال تهران، آب و هوا معتدل و کوهستانی و در نقاط کمارتفاع نیمهخشک است. فصل سرد از ماه آذر شروع میشود، اما در نقاط کوهستانی کمی زودتر آغاز میگردد. بارش معمولاً در زمستانها زیاد است. فصول سرد سه یا چهار ماه طول میکشد. در اسفند ماه از سرمای هوا رفته رفته کاسته میشود و در اواخر فروردین هوا با سرعت بیشتری گرم میشود و در اوایل خرداد هوا نسبتاً گرم است. گرمترین ماههای سال در مرداد و شهریور با دمای متوسطِ ۳۵ تا ۴۵ درجه و سردترین ماههای سال دی و بهمن با دمای ۵- درجهٔ سانتیگراد (سلسیوس) گزارش شدهاست. اقلیم استان تهران در نواحی کویری و جنوب، گرم و خشک و در نواحی پایکوهی سرد و نیمه مرطوب و در نواحی مرتفع سرد همراه با زمستانهای طولانی است. بخش شمال تهران و شمیرانات در تابستان نیز معتدل است. دمای شهر تهران در زمستان معتدل کمی رو به سرد و در تابستان گرم است. بیشترین بارش سالانه در ماههای زمستان روی میدهد. مطالب مربوط به اقلیم تهران بود که به استناد از سایت ویکی پدیا برای شما عزیزان قرار دادیم. حالا به توجه به مطالب گفته شده اگر قصد خرید محصولات نانو برای شهر تهران را دارید خوب می دانید که آب و هوای شمال تهران با سمت جنوب تفاوت زیادی دارد . البته خبر خوب و قابل توجه این است که عایق های رطوبتی نانو سازگار با هر آب و هوایی هستند و انتخاب خیلی مناسبی برای تمامی مناطق شهر تهران می باشد. به طور خلاصه میتوان گفت: در نواحی مختلف استان تهران، به علت موقعیت ویژهٔ جغرافیایی، آب و هوای متفاوتی شکل گرفتهاست. شما عزیزان تهرانی جهت خرید اینترنتی عایق رطوبتی نانو می توانید از منوی بالای سایت وارد فروشگاه شوید و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صفحه هر محصول نحوه استفاده و اینکه در چه مواردی می توان از این محصولات استفاده کرد را می توانید مشاهده کنید. شما در اینجا با خدمات مربوطه آشنا می شوید و در بخش پروژه های انجام شده می توانید نمونه کارها رو مشاهده کنید. آبگریز کردن به صورت کامل نماهای ساختمان ، که این محصول بر روی سنگ و آجر نما و کاهگل قابل اجرا هست. در این بخش تمامی خدماتی که شرکت نانو سازه در تهران انجام می دهد را می توانید مشاهده کنید . پیشنهاد ما این است که شما عزیزان تهرانی نیاز به عایق بندی حمام و سرویس بهداشتی و یا پارکینگ رو با روش های نوین دارید که پیشنهاد ما این است که از عایق نانو تهران برای این موارد استفاده کنید. با توجه به این که آب در برخی مناطق و در ساعت های متفاوت دچار قعطی می شود ، برخی از مردم ترجیح می دهند که از مخازن آب شرب استفاده کنند.

ناگفته نماند که استفاده از عایق بندی استخر سیمانیهای چسبی استخر برای رفع نشتی استخر هم یک گزینه عالی به شمار میرود. ورقهای ژئوممبران صفحات با ضخامت کم اما مقاومت بسیار هستند که با توجه به ابعاد استخر و نیاز خودتان میتوانید آن را تهیه کنید. این صفحهها در برابر جلبک و قارچها ایمن است. چسبندگی این ورقها به سطوح مختلف بسیار مناسب بوده و تحت تاثیر عوامل بیولوژیکی قرار نمیگیرد. اشعههای خورشید هم صدمه ای به آن نمیزند. مقرون به صرفه بوده و مانع از هدر رفتن آب میشود. استفاده و خرید ورق ژئوممبران چه مزیتهایی دارد؟ هزینههای لازم برای اجرای استخر با استفاده از این محصول، نسبت به سایر محصولات بتنی یا سنگی و سیمانی بسیار کمتر است. به دلیل کاربردهای زیاد ورق ژئوممبران، استفاده از آن میتواند مزیتهای زیادی داشته باشد. زمان مورد نیاز برای ساخت استخر با استفاده از این ورق نیز نسبت به سایر مصالح به حداقل ممکن کاهش پیدا میکند. سطح عایق بندی انجام شده با این محصول نسبت به پوششهای متداول دیگر بسیار باکیفیت است. همچنین میزان مقاومت آن در برابر عوامل بیولوژیکی و محیطی بسیار زیاد است، در نتیجه خرید و قیمت ورق ژئوممبران در مقایسه با سایر محصولات عایق بندی مناسب تر است. این محصول نسبت به چسبندگی خزه و جلبک ایمن است و در نتیجه برای استخرهای ذخیره آب آشامیدنی استاندارد است. این نوع از عایق استخری بیشتر برای از بین بردن ترکهای ریز و نقصهای استخر کاربرد دارد. میتوانید با استفاده از کاردک این خمیر را به سطح دیوارههای استخر بزنید. برای تهیه آن مایع رزین یا نانو با سیمان و پودر سیلیس ترکیب میشود. این خمیر میتواند جهت اطمینان زیرساختی را آماده کند تا از دیگر عایقها روی آن استفاده نمایید. این عایق قیمت مناسبی داشته و به راحتی هم اجرا میشود. از دیگر عایقهای نانو که میتوانید برای برطرف کردن رطوبت استخر از آن استفاده کنید نانو مولتیزو است که انواع مختلفی دارد و عبارتند از نانو مولتیزو رنگی، کریستالی و رقیق. عایق استخری انواع بسیار متنوعی دارد. مقاومت آن در برابر اسیدها و بازها و همچنین رشد باکتری بسیار زیاد است. شما میتوانید با توجه به طول عمر استخر، ابعاد و اندازه، نوع کاربری، روباز بودن و رو بسته بودن استخر و دیگر عوامل بهترین نوع آن را انتخاب کرده و خریداری نمایید. هر یک از آنها ویژگیها و مشخصات مختص خود را دارند. همچنین، میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما هم ارتباط بگیرید. برای آن که متناسب با استخر خود بتوانید محصول مناسبی را انتخاب کنید، توصیه میشود پیش از هر اقدامی، مشاورههای لازم را در این خصوص دریافت کنید. آنها براساس تجربه و تخصص خود، شما را راهنمایی میکنند.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد عایق بندی استخر سیمانی لطفا به بازدید از وب سایت ما.

برچسب ها : # # اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://asadikala.com/?p=1000021200
لینک کپی شد