مقالات

مقایسه قیمت و امکانات آون توستر با فر توکار و مایکروفر

مقایسه قیمت آون توستر

وقتی سایت های زیاد و متنوع را برای بررسی قیمت آون توستر، فر توکار و مایکروفر بررسی کنیم به دامنه ای از قیمت می رسیم که برای هر کدام از محصولات اشاره شده متفاوت است. در این مقاله قصد داریم با مقایسه قیمت و امکانات آون توستر با فر توکار و مایکروفر دلایل این اختلاف قیمت را با توجه به نوع دستگاه و مدل ها و برندهای مختلف مطرح کنیم. این کار به شما در انتخاب لوازم آشپزی با قیمت مناسب و متناسب با نیاز شما کمک زیادی می کند.

مقایسه قیمت و امکانات آون توستر با فر توکار و مایکروفر

یک بررسی درباره اختلاف قیمت آون توستر با فر توکار و مایکروفر  انجام دادیم که نتایج آن را در جدول زیر مشاهد می کنید. همانطور که مشاهده می کنید موارد دیگری هم در جدول آورده شده است تا در مقایسه بهتر به شما کمک کند.

مقایسه آون توستر، مایکروفر و فر توکار

 بررسی اجمالی آون توستر

آون توستر ارزان ترین محصول بین این محصولات محسوب می شود که تقریبا بسیاری از امکانات فر توکار را در حجم کمتر دارد. یعنی در هر مرتبه استفاده از آون توستر میتوانیم با آن کیک، شیرینی، ماهی، مرغ، پیتزا و لازانیا و … درست کنیم ولی فقط برای یک خانواده کوچک 4 نفره.

و البته نباید از هزینه های جاری استفاده از محصول غافل شد که چون آون توستر مصرف برق بسیار کمی دارد هزینه استفاده از آن نیز ارزان است. مصرف برق و هزینه های جاری استفاده از محصول یکی از مواردی است که باید در بررسی و مقایسه قیمت و امکانات آون توستر با فر توکار و مایکروفر در نظر گرفت.

بررسی اجمالی مایکروفر

آشپزی با مایکروفر

مایکروفر نیز به دلیل سرعت کارکرد بسیار بالای خود قیمت نسبتا بالایی هم دارد. مایکروفر و بعد از آن آون توستر تا حدود زیادی می تواند کمبود وقت و حوصله شما را برای آشپزی و گرم کردن غذا برطرف کند و در سریعترین زمان ممکن غذا آماده خوردن است.

بررسی اجمالی فر توکار

قیمت فر توکار نیز نسبتا بالاست که البته تناسب بسیار زیادی با کارایی آن  خصوصا برای مهمانی ها و خانواده های پرجمعیت دارد. شما با یک بار استفاده از این دستگاه می توانید برای 10 نفر غذا تهیه کنید. پخت همزمان 2 غذا برای مهمانی ها یا امکان آشپزی از راه دور (فقط در برخی مدل های خاص) در قیمت فر توکار بسیار تاثیرگذارند.

قیمت این محصولات دامنه زیادی دارد که علاوه بر برند و مارک محصول به عوامل دیگری مثل راحتی، سرعت و کیفیت آشپزی بستگی دارد. یعنی علاوه بر نوع محصول، مدل ها و برندهای مختلف از یک محصول اختلاف قیمت دارند.

مقایسه قیمت مدل های مختلف آون توستر

قیمتی که در جدول بالا مشاهده کردید مربوط به میانگین قیمت های بازار است. ارزان ترین مدل های آون توسترها در بازار از زیر یک میلیون تومان (آون توستر مدل نوبل) شروع می شود و تا حدود 9 میلیون هم (آون توستر نوتریکوک) در بازار موجود است. ولی یک دامنه قیمتی معمول تر برای آون توستر در بازار وجود دارد.

طبق بررسی که انجام دادیم آون توسترها را از نظر قیمت به 3 دسته ارزان قیمت، متوسط قیمت و گران قیمت تقسیم کردیم. ارزان قیمت ها را بین 2/1-2 میلیون تومان، متوسط قیمت ها 3/2-6/2 میلیون تومان (داتیس، کومتای، درنیکا) و گران قیمت ها را 3/3-6/3 میلیون تومان ارزیابی کردیم.

دلایل اختلاف قیمت آون توسترهای بازار

علت اصلی این اختلاف قیمت ها را می توان در توانایی پخت انواع غذا و راحتی کار با آن ها جستجو کرد. یک ویژگی آون توستر های با قیمت بالاتر استفاده از فن کانوکشن در آن هاست.

با فن کانوکشن علاوه بر پخت یکنواخت، سریع و باکیفیت انواع غذاها، پخت خوراکی هایی مثل انواع کیک و شیرینی هم امکان پذیر است.

کیک پختن با آون توستر

برای اینکه بتوانیم تمام عیار آشپزی کنیم باید آون توستری که میخریم امکانات و ویژگی های لازم را داشته باشد. این ویژگی ها شامل: فن کانوکشن، جوجه گردان، برنامه غذایی برای پخت آسان تر غذا، حداکثر دمایی که دستگاه برای آشپزی به آن می رسد، تایمر زمان پخت و چراغ است. دانستن این ویژگی ها در مقایسه قیمت و امکانات آون توستر های مختلف به شما کمک زیادی می کند.

در رابطه با فن کانوکشن که توضیح دادیم اما مزیت سایر امکانات گفته شده را با هم بررسی خواهیم کرد وخواهیم گفت چرا برخی آون توسترهای بازار قیمت بالاتری دارند.

جوجه گردان در برخی مدل های ارزان قیمت و در تمام مدل های دیگر وجود دارد. در مدل های با قیمت بالاتر تا 2 موتور جوجه گردان وجود دارد که امکان پخت 2 مرغ بریان را بصورت همزمان می دهد.

جوجه گردان در آون توستر

در مدل های متوسط و گران قیمت معمولا برنامه غذایی وجود دارد ولی معمولا مدل های ارزان قیمت این ویژگی را ندارند. خوبی برنامه غذایی به این دلیل است که شما نیازی به مطالعه و پرس و جوی برنامه غذایی خاص ندارید. فقط کافی است طبق برنامه ای که در دفترچه یا روی دستگاه وجود دارد اقدام کنید و به راحتی غذای خود را طبخ کنید.

برای طبخ برخی غذاها مثل مرغ و گوشت که قابلیت پخت در آون توستر را هم دارند نیاز به دماهای بالای 200 درجه سانتی گراد است. معمولا این حد از دما خصوصا دماهای بالای 230 درجه در آون توستر های با قیمت بالاتر قابل دستیابی است.

تقریبا تایمر در تمام مدل های آون توستر موجود است اما تایمر بالای 90 دقیقه همراه با زنگ هشدار و قطع کن خودکار در آون توستر های گران تر دیده می شود. شما با قرار دادن تایمر برای غذاهای با مدت پخت زیاد می توانید با خیال راحت سایر کارهای خود را انجام دهید.

اما اگر کمی وسواس دارید و به تنظیمات دستگاه نمی توانید کامل اعتماد کنید داشتن چراغ در داخل محفظه دستگاه به شما کمک زیادی می کند. هر زمان که دوست داشته باشید می توانید چراغ آون توستر را روشن کنید و بدون قطع پخت وضعیت غذا را ببینید.

آون توسترهای پیشنهادی با تکنولوژی اروپایی و قیمت مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *