مقالات

راهنمای خرید بهترین شیرآلات و فلاش تانک توکار

شیرآلات توکار
شیرآلات توکار حمام

در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید و فروش بهترین شیرآلات و فلاش تانک توکار در مشهد از برند های معروفی همچون شودر، کلار، قهرمان، راسان، KWC و … باشیم.

شایان یادآوری است که امکان خرید اینترنتی (آنلاین) انواع شیرآلات و فلاش تانک توکار در مشهد از بازرگانی اسدی برای شما عزیزان وجود دارد .

کاربرد انواع شیرآلات در زندگی انسان ها قدمتی چند هزار ساله دارد. به خصوص از آنجا که آب درکشور ما مقدس شمرده می شده است.

نیاکان ما از دیرباز به فکر ساختن تجهیزاتی با هدف استفاده بهینه از آب سالم و هدایت آن در مجراهای داخلی در ساختمان ها بودند.

آن ها همچنین به فکر در دسترس بودن همیشگی آب برای مصارف خانوادگی و کشاورزی بودند. پس از قرن ها این تجهیزات گام به گام بهتر، کاربردی تر و مجهزتر شد. و امروز به شکل شیرآلات توکار در بازار و با برند های مطرح قابل خرید است.

به منظور راهنمایی شما برای خرید بهترین شیرآلت بهداشتی ساختمان پادکست زیر توصیه می گردد.

منظور از شیرآلات توکار چیست؟

منظور از شیرآلات توکار قرار گرفتن کارتریج، لوله ها و همه ی اتصال های انتقال آب از منبع ورودی به ساختمان تا خروجی آن (خود شیر) و دایورتور (آب بند) است.

بنابراین ما کله ی شیر همراه با قاب مغزی و  اهرم یا دسته (هندل ) آن را می بینیم. اجزای قابل مشاهده برای قطع و وصل جریان آب یا تنظیم دمای آن در بیرون از دیوار و در دسترس قرار می گیرد. بنابراین لوله ها از جدار داخلی ساختمان ها عبور کرده و بی آنکه دیده شوند آب را به شیر خروجی می رسانند.

این شیوه آب رسانی ضمن حفظ زیبایی محیط از آسیب به لوله های روکار جلوگیری می نماید و طول عمر بیشتر برای لوله ها ایجاد می نماید. البته عیب آن نیز این است که در صورت استهلاک لوله ها و  نشتی آب مجبور به شکافتن دیوار و پیدا کردن نقطه نشتی می شویم.

اجزای شیرآلات توکار

 

اجزای این محصول شامل باکس مرکزی، آبریزگاه، صفحه فلزی و اهرم و آبفشان (پرلاتور) می باشد.

Array

پرلاتور یا آبفشان که از پاشش آب جلوگیری می کند

Array

کارتریج، اهرم و آبریزگاه

زیبایی، استحکام و راحتی استفاده

زیبایی، استحکام و راحتی استفاده سه اصل تفکیک ناپذیر شیرآلات تو کار بوده و رضایت مشتری یا مصرف کننده را در پی خواهد داشت.

جنس شیرآلات توکار

این نوع شیرآلات از مواد پلاستیک، چینی سفید و سرب تشکیل می شدند. به دلیل عدم استحکام یا مشکلات بهداشتی جای خود را به شیرهای برنجی (کروم) داده اند. امروزه بیشتر شیرآلات توکار در بازار از جنس آلیاژ برنج (ترکیبی از مس، روی و اندکی سرب) با رویه های آبکاری شده هستند.

رنگ های محبوب شیرآلات

رنگ های محبوب شیرآلات توکار از زمانی که فقط با آبکاری نقره ای (کرومی) عرضه می شد تا امروز بسیار تغییرکرده است. امروزه شیرآلات طلایی (مات/ براق) و یا رنگی بسیار طرفدار دارد.

شیرآلات رنگی بطور معمول با رنگ کابینت، سینک یا کاسه روشویی، کف و دیوارها ست می شوند. شیرآلات توکار رنگی هماهنگ یا متضاد با رنگ های زمینه فضای جالب توجهی در آشپرخانه شما ایجاد می نماید.

شیرآلات توکار رنگی در بازار به دلیل نوع فناوری و آبکاری ویژه شان مشکل لکه و رسوب شیرآلات معمولی را ندارند ولی از نظر قیمت گران ترند.

Array

شیرآلات با حسگر هوشمند با امکان برنامه ریزی

یکی از فناوری های نوین در برخی از شیرآلات حسگر هوشمند با امکان برنامه ریزی است که می توانید با آن زمان جریان و دمای آب را تنظیم نمایید. این حسگرها «سنسورها» بطور معمول از منبع انرژی باتری شش ولت تغذیه می شود.

نصب شیرآلات توکار چه مزیتی دارد؟

شاید از خود بپرسید که نصب شیرآلات توکار چه مزیتی دارد؟ این محصول با توجه به فناوری های جدید و پیچیده دارای قابلیت نصب مخصوص به خود می باشند. آنگونه که سرویسکار یا نصاب می تواند بهترین امکان استفاده و لذت از زیبایی و امکانات این شیرآلات را برای شما ایجاد نماید.

البته نصب این نوع شیرآلات فوت کوزه گری می خواهد. بنابراین به هیچ وجه برای نصب آن از افراد بی تجربه یا ابزار های نامناسب استفاده نکنید. چون نصب اشتباه یا باز و بسته کردن غیر اصولی ممکن است چنان آسیب جدی به شیرآلات شما وارد آورد که آن ها را غیر قابل استفاده سازد.

از دیگر مزیت های نصب شیرآلات توکار تناسب با فضای مورد استفاده است. این محصول همیشه با اشغال کمترین جا هم به زیبایی محیط کمک می کند. همچنین امکان نظافت بهتر آشپزخانه، حمام، دستشویی و روشویی شما را بهتر فراهم می سازند.

از سوی دیگر این شیرآلات کمترین ارتباط را با پاشیده شدن آب روی بدنه خود دارند. بنابراین مشکل رسوب و باقی ماندن لکه املاح آب روی بدنه شیرآلات هم به حداقل می رسد.

قرارگرفتن بخش عمده لوله های هدایت آب داخل دیوار آن را از خطر پوسیدگی دور نگه می دارد. به همین دلیل اتصالات و شیرآلات توکار طول عمر بیشتری دارند.

طرح های شیرآلات

امروز تحول بزرگی که طراحی فضاهای بهداشتی رخ داده است. این تحولات در برگیرنده ملاحظاتی چون فضا  نورپردازی و رنگ و برانگیختن احساسات خوب در مصرف کننده است.

 

بر این اساس طرح های شیرآلات توکار نسبت به طرح های قدیمی بسیار متنوع، مدرن، با کارایی و طول عمر بیشتر و متناسب انواع فضاها می باشد.

 

امروزه طراحی شیرآلات توکار مجموعه متنوعی از انواع شیرها در آشپزخانه های بزرگ و اعیانی تا روشویی های کوچک و جمع و جور را در بر گرفته است. بطوریکه با صدها طرح فانتزی، سلطنتی بخشی از دیزاین متناسب مساحت، رنگ و نور محیط را برای یک خانه زیبا به خود اختصاص داده است.

شیرآلات توکار حما
شیرآلات توکار
شیرآلات توکار
شیرآلات توکار

نظافت شیرآلات

 

Array

برای نظافت این شیرآلات باید دانست آبکاری بدنه محصولات جدید با هدف کمترین جذب رسوب و لکه انجام می گیرد. شما می توانید با آب و صابون یا محلول آب و سرکه آن را شسته و سپس با پنبه هیدورفیل یا حوله نخی برق بیاندازید.

 

یکی از مهم ترین وظایف شما مراقبت از سطح آبکاری شده شیرآلات است. زیرا تا زمانی که آبکاری بدنه شیر سالم بماند شما نیازی به تعویض آن نخواهید داشت. بنابراین نکته بسیار مهم در تمیزکردن شیرآلات توکار پرهیز از به کار بردن مواد سفیدکننده شیمیایی است.

 

از مهم ترین این مواد شیمیایی در دسترس می توان به جوهر نمک و پودرها یا مایع های شوینده اشاره کرد. همچنین استفاده از اسکاچ زبر و سیم های ظرفشویی به بدنه و آبکاری شیر صدمه میزند.

فلاش تانک توکار

حتما با ظاهر فلاش تانک روکار و عملکرد آن در دستشویی آشنا هستید. فلاش تانک توکار محفظه ای از جنس فلز یا پلاستیک است که برای توالت‌های فرنگی و سنتی کاربرد دارد. امروز استفاده از آن در بیشتر ساختمان ها رایج شده است.

تفاوت فلاش تانک توکار با روکار این است که ما فقط کلید آن را می بینیم و خود مخزن نگهداری آب داخل دیوار تعبیه شده است. با فشردن کلید تخلیه آب با فشار زیاد وارد کاسه توالت شده و محتویات آن را از راه سیفون و مجرای فاضلاب دفع می کند.

ذخیره آب فلاش تانک های تو کار امروزی به دو حالت 3 و 8 لیتری قابل انجام است. بدین شکل بهینه سازی مصرف در فلاش تانک های تو کار موجب صرفه جویی آب می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فلاش تانک می توانید مقاله معرفی انواع فلاش تانک ها را مطالعه کنید

لطفا پیش از اقدام به خرید شیرآلات توکار به نکات زیر توجه فرمایید

همیشه سه نکته اصلی در انتخاب شیرآلات تو کار را در نظر داشته باشید. این نکات عبارت اند از:

1- نشانه ملی استاندارد روی شیرآلات
2- برند معتبر
3- گارانتی کالا

سایر نکاتی که باید قبل از خرید به آن ها توجه کنید. به دلیل وجود باکس مرکزی و اتصالات و ملحقات آن بهترین موقع برای نصب شیرآلات توکار زمانی است که می خواهید خانه ی نو بسازید یا قصد بازسازی خانه خود را دارید. در غیر اینصورت خریداری و نصب شیرآلات توکار توصیه نمی شود.

خیلی از افرادی که تمایل به خرید شیرآلات توکار دارند می ترسند طرح و رنگ شیر با بقیه اجزای خانه ست نباشد. اصلا نگران این موضوع نباشید. در این مواقع فقط لازم است باکس مربوط به شیرآلات موردنظر را خریداری کنید. از نصاب بخواهید آن را در داخل دیوار نصب کند.

پس از خرید سایر لوازم خانه می توانید برای خرید بخش بیرونی شیر متناسب با بقیه لوازم خانه اقدام کنید. لازم به ذکر است هر برندی باکس و شیرآلات مخصوص به خود را دارد. پس اگر باکس شیر را از هر برندی خریداری کردید سایر لوازم روکاری را از همان برند بخرید.

سخن پایانی

در این مقاله راهنمای خرید و فروش بهترین شیرآلات و فلاش تانک توکار در مشهد را با شما در میان گذاشتیم. امیدواریم اگر علاقمند به استفاده از شیرآلات و فلاش تانک توکار بودید اطلاعات این مقاله به انتخاب تان کمک نماید. همچنین شما می توانید از مشاوران فروش بازرگانی اسدی بهترین راهکار ها را درباره برندهای مطرح بازار همچون شیرآلات توکار شودر ، شیرآلات توکار قهرمان، شیرآلات توکار کلار، شیرآلات توکار شایان، شیرآلات کسری، شیرآلات توکار KWC، شیرآلات توکار راسان و … دریافت نمایید. شایان یادآوری است که برند های یادشده مورد تایید کارشناسان بازرگانی اسدی بوده و از حیث مرغوبیت، کیفیت، تولید و فناوری در حد و اندازه¬های شیرآلات و فلاش تانک توکار خارجی هستند.

همچنین این مجموعه آماده ارایه بهترین شیرآلات و فلاش تانک توکار در مشهد چه بصورت خرید از فروشگاه اینترنتی (آنلاین) بازرگانی اسدی و چه خرید حضوری در خدمت شما می باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

2 دیدگاه در “راهنمای خرید بهترین شیرآلات و فلاش تانک توکار

  1. حسین زاده گفت:

    فروش و خدمات اینترنتی ایده خیلی خوبیه که تو این اوضاع کرونا میتونه خیلی به کسب و کارهای مختلف کمک کنه. الان دیگه همه چیز رو میشه اینترنتی سفارش داد از خریدای ساده خونه مثل نون و… تا وسایل تخصصی و حرفه ای مثل تجهیزات لوله بازکنی، ابزارهای مربوط به لوله و… همه و همه تو سایت های مختلف پیدا میشه. حتی دیگه لوله بازکن های لوله بازکنی برچسب و آدمهای متخصص هم به صورت اینترنتی میتونن وسایلشون رو بخرن. ممنون ازتون که کارمون رو راحت کردین.

    1. مشاوره فروش گفت:

      با سلام، از لطف شما سپاس گزاریم. شما می تونید محصولات فر، اجاق گاز، سینک ،هود و وسایل بهداشتی ساختمان و… را از بازرگانی اسدی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *