برخی از خانم ها از اینکه چرا قیمت فر توکار برقی بالا است، شکایت دارند. باید گفت قیمت فر توکار در مقایسه با دیگر تجهیزات آشپزخانه که شاید کاری مشابه آن انجام می دهند بالا به نظر می رسد.

چرا قیمت فر توکار بالاست؟

Array

دلیل اینکه قیمت فر توکار بالا به نظر می رسد، ارایه فناوری های هوشمند و امکانات فر توکار برقی مدرن، جزو دلایل بالا بودن قیمت این دستگاه است.

یک فر توکار برقی مدرن حتما دارای قابلیت هایی همچون:

 • قفل کودک
 • محفظه دو جداره
 • درب شیشه ای دو یا سه جداره یا چند لایه
 • جوجه گردان
 • قابلیت رسیدن به بالاترین دما (Fast Heat Up) در کوتاه ترن زمان
 • حسگرهوشمند برای اعلان پخته شدن غذا
 • امکان برنامه ریزی زمانی و پخت تاخیری
 • امکان یخ زدایی (Defrosting)
 • فندک
 • روشنایی داخل فر
 • روشن شدن نمایشگر با لمس دست
 • مقاومت در برابر خروج گرما از فر
 • جلوگیری از هدررفت انرژی
 • داغ شدن بیش از اندازه سطوح خارجی فر

و برخی موارد دیرگر می باشد.

این ویژگی ها در انواع فر توکار برقی مدرن ایرانی و خارجی ارایه می شود. از سوی دیگر بوسیله مدیریت حرارت هزینه هدررفت انرژی و استهلاک دستگاه پایین می آید. بدین صورت شما با یک دستگاه چند کاره هوشمند بی آنکه بخواهید کار خاصی انجام دهید، در مصرف انرژی صرفه جویی می کنید.

هرچه یک فر برقی به این فناوری ها و امکانات مجهزتر باشد به کارگیری آسان، بی دردسر و با امنیت شما در استفاده از محصول افزایش می یابد. به همین دلیل قیمت فر توکار برقی مدرن بالاتر می رود. چهار تا از مهم ترین دلایل بالا بودن قیمت فر توکار در ادامه برای شما آورده شده است.

پخت غذا با هوای داغ

بدیهی است شما یک فر برقی را خریده اید که غذا را نه به وسیله شعله مستقیم که با هوای داغ می پزد. این فِر دارای اِلمنت هایی است که دمای هوا را در محفظه ی فر آنقدر بالا می برد که غذای شما به اصطلاح مغز پخت می گردد.

این اولین شاخصه یک فر توکار برقی مدرن است که آن را از انواع فر توکار گازی متمایز و قیمت فر توکار را بالا می برد؟ پس شما یکی از انواع فر توکار برقی مدرن خریده اید بخاطر اینکه غذایتان از بیرون برشته نشود و از داخل خام نماند و برای اینکه خیالتان راحت باشد ناچارید بهای این برتری را بپردازید.

پختن کامل مواد غذایی با برنامه ریزی متنوع

Array

پختن کامل مواد غذایی با برنامه ریزی متنوع یکی از دلایل توجیه قیمت بالای فر توکار است. در بسیاری از مدل های فر توکار برقی مدرن امکان پختن کامل مواد غذایی با برنامه ریزی متنوع و حتی پخت غذای تاخیری وجود دارد.

برعکس در فرهای سنتی و گازی فرقی نمی کرد که شما می خواهید کیک بپزید یا گوشت گوساله یا ماهی فقط میزان شدت حرارت شعله در واحد زمان (آن هم تا حدی) قابل برنامه ریزی بود.

اما در انواع فر توکار برقی مدرن شما از حداقل 12 مدل برنامه ریزی برای پخت انواع کیک، شیرینی، پیتزا، گوشت و … بهره می برید.

با انتخاب هر کدام از این برنامه ها دیگر نگران پخت کامل یا سوختن ماده غذایی تان نیستید و بصورت خودکار فر وظیفه اش را انجام داده و هر وقت غذای آماده شد هم شما راخبر می کند و هم خاموش می شود.

سیستم تمیز کننده هوشمند

Array

یکی دیگر از دلایل بالا بودن قیمت فر توکار برقی وجود سیستم تمیز کننده هوشمند به جای افتادن به جان محفظه داخل فر با اسکاچ و مایع تمیز کننده و شستن آن با شیلنگ و جریان آب است.

قابلیت جداسازی قطعات داخلی فر

قابلیت جدا سازی قطعات داخلی فر یک دیگر از دلایل اینکه شاید قیمت فر توکار بالا است، می باشد. درمدت زمان بهره برداری از فر تو کار برقی ممکن است تکه های غذا و چربی بر قسمت های داخلی فر به ویژه بخش خروجی باقی بماند و لکه های روی شیشه فر یا داخل آن موجب خجالت خانم خانه موقع مهمانی ها شود. بنابراین در این مدل فرها به راحتی می توانید بعضی قطعات داخلی را جدا ساخته و بعد از تمیزکاری دوباره سرجای خود قراردهید.

نتیجه‌گیری

عواملی که پخت غذا با فر را راحت می کرد، در این مقاله بررسی کردیم. تمام این عوامل باعث شده کسانی که از فر توکار برقی استفاده می کنند دغدغه وقت کم، سوختن غذا، عدم کیفیت و یکنواختی پخت و حتی تمیزکاری پس از استفاده را نداشته باشند. در نظر بگیرید یک روز وقت کمی برای تهیه غذا دارید و باید کار دیگه ای هم انجام دهید که خیلی ضروری است. در این شرایط فقط کافی است مواد اولیه را آماده کنید و داخل فر قرار دهید.

سپس با استفاده از برنامه غذایی زمان و درجه حرارت پخت را تنظیم کنید. حالا با خیال راحت برید و به کار خود برسید چون پس از پخت غذا فر بصورت خودکار خاموش می شود. حالا در نظر بگیرید چند روز از ماه یا هفته این شرایط برای شما پیش می آید؟ اگر لوازمی مثل فر توکار برقی ندارید چطور می خواهید با این سرعت و به این راحتی غذا درست کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *