چرا هر خانه به فر نیاز دارد؟

چرا هر خانه به فر نیاز دارد؟

چرا هر خانه به فر نیاز دارد؟ برای پاسخ به این سوال چند سوال دیگر را مطرح می‌کنیم. تا به اهمیت وجود فر در هر خانه پی ببرید :

 • آیا بدون داشتن فر می‌توان غذا‌های متنوع و جدیدی را تجربه کرد؟
 • آیا بدون داشتن فر می‌توانید انواع و اقسام کیک‌ها را به صورت خانگی درست کنید؟
 • آیا بدون داشتن فر می‌توانید غذا‌های برشته و کم روغنی را درست کنید؟

و کلی سوال دیگر که با جواب به آنها به اهمیت داشتن فر پی می بریم. بدون شک فر یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین وسایل و تجهیزات برای آشپزخانه‌ها است. با استفاده از آن می‌توان بهترین و متنوع‌ترین غذا‌ها را درست کرد. همچنین استفاده از فر‌، علاوه بر درست کردن خوراکی‌های متنوع و خوش طعم فواید زیادی برای سلامتی انسان می‌تواند داشته باشد. در ادامه در مورد این مسائل و این که چرا هر خانه به فر نیاز دارد صحبت می‌‌کنیم.

برای افزایش تنوع غذایی

داشتن فر برای افزایش تنوع غذاییهمواره غذا‌های سنتی در سفره همه‌ی ایرانی‌ها دیده می‌‌شود. در اکثر مهمانی‌ها با این دست از غذا‌ها سروکار داریم (قرمه سبزی، قیمه و…) اما دیگر می‌توان گفت که استفاده از این غذا‌ها به دلیل مصرف زیاد، برای افراد لذتی ندارد. از این رو اگر می‌خواهید بعد از مهمانی از دست پخت و سلیقه‌ی شما تعریف کنند. باید به غذا‌های جدید، جذاب و خوشمزه روی بیاورید.

برای افزایش تنوع غذایی نیاز دارید که باید بهترین مواد اولیه را برای غذایی خوشمزه و خوش طعم آماده کنید. اما علاوه بر توجه به مواد اولیه باید گفت که این نوع غذا‌ها را نمی‌توان به شیوه سنتی و قدیم یعنی بر روی گاز درست کرد و آن را سر سفره‌ها آورد.

معمولا پخت این غذا‌ها به انواع مختلف فر نیاز داشته تا با استفاده از آن‌ها غذا‌های جدید و متمایزی را تجربه کنید. از این رو باید گفت که وجود فر می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در تنوع غذایی داشته باشد. اگر به دنبال تجربه کردن طعم‌های جدید هستید و غذا‌های سنتی و تکراری شما را آزار می‌دهد، خرید فر می‌تواند بهترین راه حل باشد.

از طرفی با پخت غذا‌های فرنگی و خوش طعم می‌توانید آشپزی خاص و خوش سلیقه باشید. از جمله غذا‌هایی که می‌توان با استفاده از فر آن‌ها را بپزیم انواع مختلف لازانیا، پیتزا سایر غذا‌های خاص و خوش طعم است. از این رو یکی از جواب‌هایی که می‌توان به سوال چرا هر خانه به فر نیاز دارد داد، توجه به همین موضوع است.

برای پخت انواع کیک

 داشتن فر برای پخت انواع کیکاین که کیک تولد و یا کیک هر مناسبت دیگری دست پخت خودتان باشد حس خوب و لذت بخشی به وجود می‌آورد. کیک‌ها مدل‌ها و طرح‌های مختلفی دارند و برای پخت انواع کیک متناسب با مهمانی مورد نظر پس از آن که طرح و شکل و مواد مورد نیاز را آماده کردید. به فر مناسبی برای پخت آن‌ها نیاز دارید.

استفاده از فر‌های توکار، رو کار، یا حتی از فر‌هایی که در قسمت پایینی اجاق گاز قرار می‌گیرند، نیز می‌توان استفاده کرد.

به طور کلی روش‌هایی وجود دارد که بتوانید کیک را با بخار آب نیز بپزید. اما باید گفت که این مدل کیک‌ها کیفیت بالایی ندارند. از این رو پخت کیک‌ برای مناسبت‌های مختلف بیش از هر چیزی به یک فر مناسب و استاندارد نیاز دارید.

علاوه بر درست کردن کیک برای مناسبت های مختلف، کیک‌ها را می‌توان برای موارد مختلف دیگری تهیه نمود. به عنوان مثال برخی از افراد علاقه دارند که به همراه چای یا قهوه خود یک تکه کیک میل کنند. یا برخی از افراد برای داشتن یک وعده عصرانه مفید و سالم، کیک را به همراه شیر میل می‌کنند.

پخت کیک های ساده خانگی با فر

پخت کیک های ساده خانگی با فر زندگی تان را شیرین می کند. برخی از کیک‌های ساده که به راحتی می توان آن‌ها را در خانه درست کرد. کیک ها وعده‌ی بسیار مناسبی برای صبحانه هستند؛ تا با طعم و شیرینی خود، انرژی شما را در طول روز تامین کنند.

با توجه به این توضیحات می‌توان متوجه شد که کیک‌ها از جمله خوراکی‌های محبوب ایرانی‌ها است که گویی وجودش در یخچال‌ها بسیار ضروری است. از این رو شاید یکی از دلایلی که چرا هر خانه به فر نیاز دارد داشتن عصرانه یا صبحانه خوب و سالم است.

شما با مراجعه به نمایندگی فروش فر در مشهد می توانید فر مورد نظر خود را تهیه و انواع کیک ها را خودتان در منزل درست کنید.

حفظ ارزش غذایی مواد اولیه

داشتن فر برای حفظ ارزش غذایی مواد اولیهروش‌های قدیمی که برای پخت غذا‌ها وجود دارد می‌تواند از جنبه‌های مختلفی به بدن آسیب وارد کند. از این رو افراد پس از مدتی استفاده از این نوع غذا‌ها دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند. روش های قدیمی پخت غذا در سلامت آن‌ها تاثیر منفی دارد.

انواع فر های توکار در بازار وجود دارد. شما می توانید در مقاله تفاوت فرتوکار برقی، گازی و برقی گازی اطلاعات کافی در مورد آن ها کسب کنید.

معمولا غذا‌ها هنگامی که با شیوه‌های سنتی درست می‌شوند، روغن زیادی در آن‌ها استفاده می‌شوند. همچنین آشپز مجبور است با استفاده از طعم دهنده‌های مختلف که برخی از آن‌ها برای بدن ضرر دارند، غذا را خوش طعم‌تر کنند. استفاده از روغن و طعم‌ دهنده‌ها به مقدار زیاد اصلا مناسب نیست.

اما هنگامی که به جای استفاده از شیوه‌های سنتی از فر استفاده کنیم، غذا به دلیل برشته شدن، طعم و مزه خوبی دارد و نیازی نیست تا از طعم‌ دهنده‌‌های مضر در آن‌ها استفاده کنیم. همچنین این روش به روغن نیازی ندارد و یا در صورت نیاز، روغن بسیار کمی به غذا اضافه می‌شود. از این رو خوردن غذا‌های سالم با چربی کمتر یکی دیگر از جواب‌های مناسب برای سوال چرا هر خانه به فر نیاز دارد است.

پخت غذا با فر و سلامتی آن

پخت غذا با فر بدون از دست رفتن ارزش مواد غذایی مهم ترین بخش آشپزی است. از طرف دیگر می‌‌توان گفت غذا‌هایی که با شیوه سنتی درست می‌شوند به دلیل حرارت بالایی که به غذا وارد می‌شود یا شیوه‌های غلطی که در پخت‌ غذاها در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار باعث می‌شود که ویتامین‌ها و مواد معدنی غذا‌ها به طور کامل از بین بروند؛ و مواد اولیه، آن ارزش غذایی کامل و کافی را به همراه نداشته باشند. اما باید گفت که بسیاری از غذا‌ها را می‌توان با استفاده از فر‌های مختلف درست کرد. بدون آن که ذره‌ای از ارزش غذایی موارد اولیه کم  نشود.

از این رو یکی از دلایلی که چرا هر خانه به فر نیاز دارد توجه به همین موضوع است. به طور کلی می‌توان گفت که با استفاده از فر می‌توان رژیم غذایی سالم‌تری داشت.

در هنگام خرید به یاد داشته باشید نمایندگی فروش فر در مشهد می تواند مسیر شما را برای یک خرید مطمئن کوتاه کند.

نتیجه‌گیری

فر‌ها دارای انواع مختلفی هستند که با خرید باکیفیت‌ترین و بهترین آن‌ها می‌‌توانید به مزیت‌های بسیاری دست پیدا کنید. بسیاری از افراد از فر استفاده نمی‌کنند، چرا که آن‌ها را دشمن سلامتی می‌دانند. اما باید گفت که این عقیده اصلا درست و علمی نیست چرا که حتی فر‌ها می‌توانند در طبخ غذا‌های سالم بسیار مناسب و کاربردی باشند.

برای اینکه بتوان فری باکیفیت برای طبخ غذاهای متنوع خود داشته باشید و از تجربه یک خرید خوب لذت ببرید، بازرگانی اسدی  نمایندگی فروش فر توکار داتیس در مشهد علاوه بر گارانتی خوده محصولات از طرف شرکت سازنده، 2 سال خدمات پس از فروش و پشتیبانی را به شما ارائه می دهند.

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”true” ajax=”true”]

 

چنانچه پرسشی درباره انواع فر آشپری دارید لطفا شماره خود را در در جایگاه بالا ثبت فرمایید. مشاوران بازرگانی اسدی در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

اشتراک گذاری

2 پاسخ به “چرا هر خانه به فر نیاز دارد؟”

 1. حمیده مرادی گفت:

  واقعا الان هر خونه ای به فر نیاز داره بدون فر کار خانم ها خیلی سخت میشه.

  • narges khavari گفت:

   سلام از لطف شما متشکریم، بله امروزه به دلیل کوچک شدن منازل و کمبود وقت برای خانم های شاغل و تنوع غذایی به فری نیاز است که بتوان با آن کارهای پخت و پز، گرم کردن و.. را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در
https://asadikala.com/?p=1000006301
لینک کپی شد
0
X