فروش ویژه کولر گازی

فر توکار

فر توکار بهتره یا مایکروفر

فر توکار، مایکروفر و سولاردوم ازجمله وسایل برقی هستند که حضور آن‌ها برای هر خانه و آشپرخانه‌ای ضروری است. اما باید توجه داشته باشید که این دستگاه‌ها تفاوت‌های بارزی با یکدیگر دارند. با کسب آگاهی نسبت به تفاوت‌های فر توکار و مایکروفر می‌تواند گزینه متناسب با نیاز خود را تهیه کنید. بسیاری از افراد با سؤالاتی در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید این دست از لوازم برقی مواجه می‌شوند. فر توکار بهتره یا مایکروفر؟! فرتوکار بهتره یا سولاردوم؟! ازجمله این سؤالات هستند.

در این مقاله از وب‌سایت اسدی کالا به بررسی تفاوت‌های فر توکار و مایکروفر همچون، ظرفیت آن‌ها، میزان مصرف انرژی و کارایی هرکدام پرداخته و فرق فر توکار و روکار را بیان خواهیم کرد. درنهایت، برندهای تولیدکننده بهترین فرتوکار ایرانی و  خارجی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. اگر قصد خرید فر توکار و یا مایکروفر را برای خانه خود دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا برندهای محبوب مایکروفر را نیز معرفی کنیم.

مقایسه فضای موجود فر و مایکروفر؛ فر توکار بهتره یا مایکروفر؟!

فر و مایکروفر هر دو جزء دستگاه‌های پخت‌وپز محسوب می‌شوند. اما این دو دستگاه تفاوت‌های آشکاری با یکدیگر دارند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های فر و مایکروفر مربوط به فضای موجود و قابل‌استفاده آن‌ها است. مایکروفرها به‌طور معمول از فضای کوچک‌تری نسبت به فرها برخوردار هستند. در مقابل، فرها از فضا و طبقات بیشتری برخوردار هستند. طبقاتی که می‌توانند حجم زیادی از مواد غذایی را در خود جای داده و برای پخت انواع کیک، شیرینی و غذا مورداستفاده قرار بگیرند. همچنین، فرها اغلب مجهز به سیستم جوجه گردان هستند. همه این موارد در کنارهم باعث می‌شوند تا فرهای توکار از فضای بیشتری نسبت به مایکروفر برای پخت غذا برخوردار باشند. اگر به دنبال پاسخی مناسب برای پرسش فر توکار بهتره یا مایکروفر؟! هستید، بهتر است این فاکتور مهم را در نظر داشته باشید.

زیبایی آشپزخانه با فر توکار
زیبایی آشپزخانه با فر توکار

مقایسه ظرفیت فر و مایکروفر

هنگامی‌که صحبت از تفاوت‌های فر توکار و مایکروفر است، باید به مقایسه ظرفیت این دو دستگاه نیز پرداخت. توجه داشته باشید که فرهای توکار و مایکروفرها در ظرفیت‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شوند. فرها معمولاً در ظرفیت‌های 50 تا 70 لیتر تولید می‌شوند؛ اما ظرفیت اکثر مایکروفرهای موجود در بازار چیزی در حدود 25 تا 50 لیتر است. به عبارتی می‌توان گفت که فرهای توکار معمولاً از ظرفیت 1.5 برابری نسبت به مایکروفرها برخوردار هستند. اگر برای شما نیز این سؤال ایجاد شده است که فر توکار بهتره یا مایکروفر؟! بهتر است ابتدا ظرفیت موردنیاز خود برای آشپزی را مشخص کرده و سپس، نسبت به تعیین پاسخ این پرسش اقدام کنید.

مقایسه کارایی

اگر به دنبال پاسخ مناسبی برای پرسش فر توکار بهتره یا مایکروفر هستید، بهتر است که به بررسی و مقایسه کارایی این دو دستگاه نیز بپردازید. فر و مایکروفر توکار هردو جهت پخت‌وپز غذا، گرم کردن غذا و مواردی از این قبیل مورداستفاده قرار می‌گیرند. اما باید توجه داشته باشید که تفاوت‌های ساختاری این دو دستگاه منجر به ایجاد تفاوت‌های جزئی در فرآیند پخت آن‌ها می‌شود. به‌عنوان مثال، مایکروفر از امواج ماکرو برای گرم کردن غذا، جوش آوردن آب و… استفاده می‌کند. در مقابل، در فرهای توکار المنت‌های حرارتی این وظیفه را برعهده دارند. جالب است بدانید که فرآیند پخت غذا و گرم کردن آن در مایکروفر بسیار سریع‌تر از فرهای توکار است.

مقایسه قیمت؛ فر توکار بهتره یا مایکروفر

فاکتور قیمت یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در انتخاب و خرید محصولات است. مایکروفر و فر توکار نیز از قیمت‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردار هستند. فر تو کار بهتره یا مایکروفر؟! اگر شما نیز به دنبال پاسخ مناسبی برای این پرسش هستید، بهتر است علاوه بر مقایسه کارایی این دو دستگاه، نگاهی به تفاوت قیمت آن‌ها نیز داشته باشید. هر دو این دستگاه‌ها در تنوع بالایی توسط برندهای مختلف تولید و عرضه می‌شوند. بنابراین، نمی‌توان حدود قیمتی خاصی را برای آن‌ها در نظر گرفت. با یک بودجه مشخص می‌توان نسبت به خرید هرکدام از این محصولات اقدام کرد؛ اما ابتدا باید نوع نیاز و مورد مصرف خود را مشخص کنید. عوامل و فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت مایکروفر و فر توکار تأثیرگذار هستند؛ ازجمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برند تولیدکننده محصول
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • ظرفیت دستگاه
 • فناوری و تکنولوژی مورداستفاده در تولید دستگاه
 • امکانات دستگاه
 • و

مقایسه مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی یکی دیگر از مواردی است که با بررسی و مقایسه آن می‌توان به پاسخ مناسبی برای پرسش فر توکار بهتره یا مایکروفر دست پیدا کرد. همان‌طور که پیش از این اشاره کردیم، فرهای توکار و مایکروفرها در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. بنابراین، طبیعی است که هرکدام از این دستگاه‌ها از مصرف انرژی متفاوتی برخوردار باشند. فرهای توکار معمولاً از ظرفیت بیشتری نسبت به مایکروفرها برخوردار هستند و همین موضوع منجر به مصرف انرژی بیشتر آن‌ها می‌شود. میانگین مصرف انرژی فرهای توکار در حدود 900 تا 1500 کیلووات در ساعت است. در مقابل، مایکروفرها از میانگین مصرف انرژی کمتری برخوردار بوده و این رقم برای آن‌ها چیزی در حدود 700 الی 1200 کیلووات در ساعت است. فر و مایکروفر توکار تقریباً از مصرف انرژی یکسانی برخوردار هستند؛ بنابراین، می‌توانید در هنگام انتخاب دستگاه موردنظر خود از مقایسه این فاکتور صرفه‌نظر کنید.

گرم کردن سریع غذا
گرم کردن سریع غذا

مقایسه سهولت استفاده؛ فر توکار بهتره یا مایکروفر؟!

سهولت استفاده از دستگاه یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید در هنگام انتخاب و خرید محصول موردتوجه قرار بگیرد. فرهای توکار و مایکروفرها هر دو نیاز یکسانی از افراد را برطرف می‌سازند. اما باید توجه داشته باشید که روش و فرآیند فعالیت آن‌ها نسبت به یکدیگر متفاوت است. اگر فردی با مشغله زیاد بوده و به دنبال دستگاهی برای آماده‌سازی هرچه سریع‌تر غذا هستید، پیشنهاد می‌کنیم که تهیه مایکروفر را در صدر لیست خود قرار دهید. اما اگر قصد آشپزی با استفاده از حرارت را دارید، بهتر است که به خرید یک فر توکار مناسب فکر کنید. هر دو این دستگاه‌ها از دستورالعمل ساده و مشخصی برای استفاده برخوردار هستند. شما باید نوع مصرف و نیاز خود را مشخص کرده و سپس اقدام به خرید دستگاه مناسبی بکنید. در فرآیند یافتن پاسخی مناسب برای پرسش فر توکار بهتره یا مایکروفر؟! بهتر است که این موارد را مدنظر قرار دهید.

مقایسه برند و خدمات پس از فروش

پس از بررسی تفاوت‌های فر توکار و مایکروفر و یافتن پاسخی مناسب و جامع برای پرسش فر توکار بهتره یا مایکروفر؟!، نوبت به انتخاب و خرید دستگاه موردنظر می‌رسد. امروزه، مجموعه‌ها و برندهای مختلفی در سراسر دنیا دست به تولید و عرضه انواع فر توکار و مایکروفر زده‌اند. بنابراین، در هنگام خرید با تنوع بالایی از برندها مواجه خواهید شد. توصیه می‌کنیم برندی را برای خرید محصول موردنظر خود انتخاب کنید که از اعتبار و شهرت کافی برخوردار بوده و خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه دهد. شاید برای شما نیز این سؤال ایجاد شده باشد که مایکروفر یا فر توکار چی بخرم؟! بهترین فر توکار خارجی چیست؟! اگر با این دست از سؤالات مواجه شده‌اید در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین برندهای عرضه‌کننده هر دو دستگاه را به شما عزیزان معرفی کنیم.

فرهای توکار و طراحی منحصر بفرد
فرهای توکار و طراحی منحصر بفرد

برندهای محبوب فر توکار

برندهای متعددی چه در داخل ایران و چه در کشورهای دیگر انواع فرهای توکار را تولید و روانه بازار می‌کنند. برخی از این برندها نسبت به برندهای دیگری از شهرت و اعتبار بیشتری در تولید فر توکار برخوردار هستند. به عبارتی، محصولات این برندها از کیفیت و ماندگاری بهتر و بیشتری برخوردار هستند. اکنون که پاسخ مناسبی برای سؤال فر توکار بهتره یا مایکروفر پیدا کردیم، بهتر است با برندهای محبوب فر توکار نیز آشنا شویم. آشنایی با برندهای محبوب عرضه‌کننده فر توکار می‌تواند منجر به انتخابی هوشمندانه و خریدی لذت‌بخش برای شما عزیزان شود. اگر با پرسش فر توکار چی بخرم؟ مواجه هستید، در ادامه مطلب برخی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندهای تولیدکننده فر توکار را معرفی کرده‌ایم:

 • آلتون
 • بوش
 • داتیس؛ بهترین فر توکار ایرانی
 • سینجر
 • آریستون
 • اخوان
 • و 

  مایکروفر
  مایکروفر

برندهای محبوب مایکروفر

اگر در برخورد با پرسش فر توکار بهتره یا مایکروفر؟ به این پاسخ دست پیدا کردید که مایکروفر گزینه مناسب‌تری است، بهتر است با برندهای محبوب تولیدکننده این دستگاه آشنا شوید. مایکروفرها نیز در انواع مختلف و توسط کمپانی‌های متعددی تولید و عرضه می‌شوند. برخی از برندهای عرضه‌کننده مایکروفر از محبوبیت بیشتری در نزد مصرف‌کنندگان برخوردار هستند. دلیل این امر را می‌توان کیفیت بالا محصولات، قیمت مناسب و به‌صرفه و تنوع بالای مایکروفرهای آن برند دانست. اگر شما نیز به دنبال خرید مایکروفر برای آشپزخانه خود هستید، بهتر است که ابتدا با برندهای محبوب مایکروفر آشنا شوید. ازجمله برندهای مشهور و مطرح تولیدکننده مایکروفر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاناسونیک
 • ال جی
 • بوش
 • سامسونگ
 • مایدیا
 • فلر
 • داتیس
 • جی پلاس
 • کنوود
 • و

سخن پایانی

در این مقاله از وب‌سایت اسدی کالا به بررسی تفاوت‌های میان فر توکار و مایکروفر پرداخته و به سؤال فر توکار بهتره یا مایکروفر پاسخ دادیم. این دو دستگاه می‌توانند به‌عنوان وسیله‌ای مناسب برای پخت‌وپز غذا و انواع کیک و شیرینی مورداستفاده قرار بگیرند. اما باید توجه داشته باشید که تفاوت‌هایی در کارایی، ظرفیت، توان مصرفی و مواردی از این قبیل نیز دارند. با کسب آگاهی نسبت به این تفاوت‌ها می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای از میان این دو دستگاه داشته و گزینه‌ای متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. همچنین، بهترین برندهای تولیدکننده فر توکار و مایکروفر را نیز معرفی کردیم تا در صورت نیاز بتوانید نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنید. تنوع بالایی از برندهای عرضه‌کننده مایکروفر و فر توکار در فروشگاه اسدی کالا برای شما عزیزان مهیا شده‌اند. می‌توانید پس از انتخاب محصول موردنظر خود، به فروشگاه مجموعه مراجعه کرده و نسبت به تهیه آن اقدام کنید. ممنون که در طول مطلب با ما همراه بودید. لطفا نظر خود در مورد این موضوع که فر توکار بهتره یا مایکروفر؟ با ما در میان بگذارید.

 

منابع

·        https://biknik.ir/the-bartar-built-in-oven/

·        https://kuppersbergiran.com/oven-and-microwave-difference/

·        https://www.zoomit.ir/buying-guide/268293-microwave-oven-buying-guide/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *