فروش ویژه کولر گازی

همین حالا تماس بگیر 09152608100

تفاوت فر برقی با مایکروویو

در نگاه اول فر برقی و مایکروویو عملکرد مشابهی دارند و میتوانند گزینه ی مناسبی برای سریع تر پختن غذا باشند. که هر دو دستگاه بر روی دو هدف تمرکز دارند آشپزی راحتتر و زمان کمتر. برای پخت غذا اما در عین شباهت، تفاوت هایی نیز باهم دارند. تفاوت فر برقی و مایکروویو در چند مورد کوچک اما مهم می باشد که ما در این مقاله به مزیت های فر برقی نسبت به مایکروویو که نشان دهنده تفاوت فر برقی با مایکروویو می باشد، میپردازیم. برای خرید فر در مشهد به نمایندگی اسدی کالا مراجعه کنید.

مزایای فر برقی نسبت به ماکروویو

تفاوت فر برقی با مایکروویو

یکنواختی پخت

به دلیل اینکه  فر برقی از فن برای گردش حرارت استفاده میکند غذا به صورت یک نواخت تر پخته میشود و در نتیجه آن غذا خوش طعم تر و لذیذ تر می شود. اما در مایکروویو امواج روی یک سطح مشخص تمرکز میکنند و پختشان به یک نواختی فر ها نیست.

برشته و ترد کردن غذا

مایکروویوها به دلیل روش پختشان که توضیح دادیم نمیتوانند آب رطوبت موجود در مواد غذایی را بگیرند و در نتیجه غذا را برشته و ترد کنند و در پخت غذاهای آبدار میتوانند عملکرد بهتری داشته باشند. برای برشته و ترد شدن غذاها لازم است که حرارت از بیرون وارد غذا شود و در فر های برقی این اتفاق به خوبی انجام میشود.

محل قرار گرفتن غذا

با توجه به اینکه گفتیم در مایکروویو ها امواج در یک قسمت متمرکز میشوند محل قرار دادن غذا بسیار مهم است و اگر غذا را در محل مناسب قرار ندهید بعضی قسمت ها به خوبی پخته نمیشوند.

اما این موضوع در فرهای برقی وجود ندارد و غذا را در هر قسمتی از دستگاه بگذارید میتوانید مطمئن شوید که حرارت یکسان دریافت میکند و به طور یک نواخت پخته میشود.

تفاوت فر برقی با مایکروویو

قابلیت پختن حجم غذا بیشتر

با توجه به اینکه در فرهای برقی میتوانید در قسمت دلخواهتان غذارا قرار دهید. طبیعتا استفاده ی بهینه تری از فضا خواهید داشت و در هربار استفاده از دستگاه میتوانید حجم بیشتری غذا بپزید.

استفاده از ظروف فلزی

باید بدانید که در مایکروویو نمیتوانید از ظروف فلزی استفاده کنید. اما در فرها این امکان وجود دارد که از سینی های فلزی که کل ظرفیت فر را میپوشاند استفاده کنید. این موضوع برای کسانی ک به پختن پیتزا و کیک و شیرینی علاقه دارند میتواند جذاب باشد.

نتیجه گیری

فر برقی یکی از وسیله های کاربردی این روزهای منازل است. مقاله ای در باب خرید بهترین فر توکار برای شما تهیه کرده ایم. به خصوص برای عللاقه مندان به پخت پیتزا و کیک و شیرینی و به شما اطمینان پخت بهتر و اسان تر را میدهد. امیدواریم در این مقاله پاسخ سوالات خود را نسبت به مزیت داشتن و استفاده از فر برقی دریافت کرده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *