فروش ویژه کولر گازی

فر توکار چی بخرم

راهنمای خرید فر توکار (فر توکار چی بخرم؟)

با توجه به مدرن شدن زندگی و پخت انواع غذاها، فر توکار از ملزومات هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شود. بنابراین بایستی با همه‌ی ویژگی‌های آن آشنا باشید، تا در هنگام خرید فر توکار بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با کاربرد و محیط آشپزخانه خود داشته باشید. در این مقاله ما بنا به‌تجارب به‌دست آورده بعد از 15 سال ارائه خدمات فروش لوازم ساختمانی، کامل‌ترین راهنمای خرید فر توکار را برایتان درج نموده‌ایم. پس اگر می‌خواهید بدانید:

 • فر توکار چه مارکی خوبه؟
 • فیلم معرفی فر توکار در انواع مدل را ببینید
 • بدانید ویژگی‌های یک فر خوب چیست؟
 • و در نهایت با بهترین فر توکار ایرانی آشنا شوید

این راهنما برای شماست

 راهنمای خرید فر توکار؛ صفر تا 100 هر آنچه نیاز است بدانید

 

امروزه با توجه به تنوع غذایی و پخت بهتر آن ها، فرها جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. در این مقاله ابتدا در مورد اطلاعات کلی در مورد فرتوکار، انواع مدل‌های آن، مزایا و معایب هر کدام صحبت خواهیم کرد. در انتها نیز با دانستن اطلاعات کافی از خصوصیات و ویژگی‌های انواع فر، می‌توانید بهترین مدل فر را برای خود انتخاب نمایید.

فر چیست؟

فر دستگاهی است که حرارتی درون آن ایجاد شده و سپس به صورت مساوی در داخل فر، این حرارت به‌گردش در می‌آید. گرمای پخش شده در آن موجب می‌شود تا کیک و انواع غذاها به صورت یکنواخت بخته شوند. انواع فرها دارای دو تا چند طبقه هستند و این مزیتی برای آشپزی سریع‌تر توسط شماست.

ساده‌ترین مدل فرها، فر گازی است. با توجه به این که فرهای متفاوت دارای ویژگی‌های مختلفی هستند؛ در روند آشپزی تاثیرات متفاوتی را می‌گذارند. از این رو می‌بایست  راهنمای خرید فر توکار(Built-in oven) را به دقت مطالعه نمایید تا نهایتا متناسب با کاربرد مورد نظر خود، ایده‌آل‌ترین مدل فر را برای خود تهیه نمایید.

مطالعه بیشتر: فروش اقساطی دستگاه تصفیه آب در مشهد

انواع فر

انواع فر

فرها در کل کار مشابه‌ای انجام می‌دهند. به طور کلی آن‌ها را می توان در دو دسته‌ قرار داد.

 • فر مبله یا روکار

دسته اول فر های مبله یا روکار هستند. این گروه بر روی کابینت و یا هر مکان دلخواه دیگری قرار می گیرند.

 • فر توکار

دسته دوم، فرهای توکار می‌باشند. همان‌گونه که از نام آنها مشخص است محل قرارگیری آن ها در داخل کابینت‌هاست. در دنیای امروزی استفاده از فرتوکار مورد استقبال زیادی از خریداران عزیز قرار گرفته‌است. این به‌دلیل زیبایی منحصر به‌فردی‌ست که در آشپزخانه ایجاد می‌نماید و نمای شکیلی را به آَشپزخانه شما می‌دهد. همچنین یکی دیگر از دلایل آن، استفاده رایج از اجاق گازهای رومیزی‌ست که خرید فر توکار را برای شما ضروری می‌سازند.

مطالعه بیشتر: 6 روش سریع و آسان بازیافت زباله در منزل

انواع فرتوکار

راهنمای خرید فر توکار

فرتوکار آشپزخانه، از نظر نوع مصرف انرژی، در سه گروه اصلی زیر قرار می‌گیرند. این دسته بندی به صورت زیر می‌باشد:

 • فر برقی
 • فر برقی وگازی
 • فر گازی

نوع مصرف انرژی بر روی کارایی فرهای توکار تاثیرگذار است. در ادامه مقاله همه چیز در مورد راهنمای خرید فرتوکار، کارایی و امکانات هر 3 نوع را آورده‌ایم.

فر توکار برقی

 

همان طور که از نام این فر پیداست؛ تمامی المنت های گرم کننده این فر با برق کار می‌کنند. فر برقی نیز به دو حالت، تنها المنت پایین، المنت بالا و پایین، تقسیم‌بندی می‌گردد.

نحوه کار این فرها به گونه‌ای است که حرارت درون فرها از طریق ترموستاتی که در آن تعبیه شده است؛ ایجاد شده و از طرفی چون المنت‌ها به برق مسقیم وصل است، دیگر نیازی به فندک و جرقه نمی‌باشد.
از امکانات ویژه‌ای که فربرقی توکار دارد، این است که، زمانی‌که دمای داخل فر از مقدار استاندار بیشتر شود المنت‌های برقی به صورت خودکار خاموش می‌شوند. فر برقی توکار جزو پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین مدل‌های فر توکار است.

مطالعه بیشتر: تامین انواع تجهیزات ساختمانی با شرایط اقساطی

ویژگی فربرقی توکار

مزایای فر توکار برقی

فرتوکار برقی مانند هر دستگاهی مزایا و معایب خاص خود را دارند. در اینجا مجموعه ای مزایای فرتوکار را مشاهده می نمایید:

 • پخت غذا به صورت یکسان
 • پخت سریع
 • دارا بودن برنامه‌های پخت اتوماتیک و نیمه اتومانیک، که با انتخاب هرکدام از آنها می‌توانید غذای خود را در کمترین زمان و تنظیم دستگاه طبخ نمایید.
 • دارا بودن قفل کودک برای جلوگیری از آسیب دیدن کودک
 • دارا بودن صفحه لمسی که علاوه برر زیبایی موجب کارایی بهتر محصول می‌گردد.
 • سیگنال پایان پخت
 • المنت‌های حرارتی قابل تنظیم

با موارد و ویژگی‌های بیان شده تنها نگرانی اغلب مشتریان در هنگام خرید، هزینه مصرف انرژی این‌گونه فرهاست. زیرا تفکر اکثریت بر این است که ممکن است به‌دلیل مصرف برقی هزینه برق خانگی آن‌ها زیاد باشد.

در هننگام خرید دقت نمایید، اگر فر برقی توکار گرید انرژی A را  داشته باشد؛ میزان مصرف انرژی تا مقدار زیادی کم خواهد شد و دیگر نیازی به نگرانی از میزان مصرف انرژی نیست.

مطالعه بیشتر: آشنایی با کاربردهای سینک سبز در آشپزخانه شما

میت پراب چیست؟

میت پراب (Meat Probe)

( Meat Probe ) یا همان حسگر پخت گوشت معمولا در فرهای برقی موجود می‌باشد . میت پراب سنسوری است که از طریق یک سیم با روکش مقاوم به حرارت، از یک سو به برد الکترونیکی و از سویی دیگر به ماده غذایی متصل است. تا میزان دمای دقیق داخل ماده غذایی را به برد الکترونیکی ارسال کند و بتواند این میزان دما را از طریق نمایشگر به سرآشپز نمایش دهد.

میت پراب بخصوص برای پخت استیک کمک زیادی به آشپزان می‌کند و به راحتی از طریق این وسیله می‌توانند استیک محبوب خود را به طرق مختلف، نیمه پخته یا کامل پخت طبع نماییند. این حسگر بر روی برخی از فرهای توکار برقی موجود است. از جمله این مدل‌ها عبارتند از: فر توکار برقی داتیس مدل DF-693، فر توکار tft 690، فر برقی داتیس مدل DF-695، فر برقی داتیس مدل DF-646

خرید فر توکار برقی

  خرید فر برقی همراه با حسگر گوشت  

 

فرتوکار برق وگاز

 

فرتوکار برق گاز همان‌طور که از نام آن مشخص است، به صورت همزمان از انرژی گاز و برق استفاده می‌نماید. قابلیت‌های موجود در این نوع فرها، موجب شده است تا از لحاظ کارایی بین فرهای گاز و برقی قرار گیرند.

از طرفی به‌دلیل استفاده همزمان از گاز و برقی در مدل‌های قدیمی مشکلاتی مانند تغییر دیر دما، خاموش شدن المنت‌ها پیش می‌آمد. با پیشرفت فناوری و استفاده فن‌ها و هواکش‌های موجود این مشکلات نیز بر طرف شد. در ادامه مقاله راهنمای خرید فر توکار، مزایا و معایب این‌گونه فرهای را خدمت‌تان ارائه خواهیم نمود.

مطالعه بیشتر: بازرگانی اسدی نمایندگی رسمی محصولات درسا در مشهد

مزایای فر برق و گاز

فر توکار برقی و گازی

از مزایای فربرق وگاز می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • شیر ترموستات
 • سیستم جرقه زنی اتومات
 • ترموسوئیچ ایمنی خودکار
 • مشعل آلومینایز

معایب فر برق و گاز

معایبی که می‌توان برای فر توکار برق و گاز مطرح کرد در ادامه آمده است.

 • به دلیل نوع مصرف انرژی فرها، در صورت نبود برق یا گاز این فر کار نخواهد کرد.
 • به صورت یکنواخت غذا ها در این مدل فرها نمی‌پزد.
 • بخشی از حرارت داخل فر برق و گاز به وسیله گاز است. به این دلیل زمان گرم شدن داخل فر طولانی‌تر می‌شود.

انواع فر توکار؛ فر توکارگازی

 

فرتوکار گازی از طریق گاز شهری کار می‌کند. فقط در هنگام روشن کردن از برق استفاده می‌شود. این دسته فرهای توکار جز ضعیف‌ترین دسته فرها قرار می‌گیرند.

پخت غذا در فرهای گازی به‌دلیل نوع حرارتی که به مواد غذایی می‌خورد قسمتی از آن ممکن است سریع پخته شود و قسمتی‌که از سیستم گرمایشی دورتر هستند هنوز نپخته باقی بماند. همچنین برای استفاده از انرژی گازی به اکسیژن نیز نیاز است، در واقع در صورت نبودن اکسیژن فر خاموش می‌گردد.

تنها مزیتی که فرهای توکار گازی دارند، نوع مصرف انرژی آن‌هاست. زیرا در کشورمان هزینه مصرفی گاز نسبت به سایر انرژی ها بسیار کمتر می‌باشد.
البته از دیگر میزیت‌های فرهای گازی، رطوبتی‌ست که ایجاد می‌کنند و مانع خشک شدن غذا در فر می‌شوند.

تفاوت فر برقی و گازی

در قیلم زیر تفاوت فر برقی و گازی را به صورت کلی برایتان بازگو کرده‌ایم:

 

فر توکار چی بخرم؟

قبل از خرید فر توکار، به موارد متعددی باید توجه نمود. در ادامه راهنمای خرید فر توکار، نکات مهمی که باید به آن توجه کنیم را خدمتتان عرض می‌نماییم. 

فر توکار چی بخرم؟؛ لعاب کاری

در زمان خرید دقت داشته باشید که بدنه فر لعاب‌کاری شده‌باشد و درب شیشه‌ای فر دو جداره باشد. از قابلیت‌هایی که در هنگام انتخاب  بهترین خرید فر توکار باید به آن توجه نمود، دارا بودن این قابلیت است تا حرارت داخل فر به بیرون درز نکند.
در نهایت در صورت لعب‌کاری درست فر، طبخ بهتر و در زمان کمتری انجام می‌شود. همچنین لعاب‌کاری کمک می‌کند تا با افزایش دما بدنه آسیب نبیند، و ماندگاری و استحکام محصول بیشتر شود.

فر توکار چی بخرم؟؛ تعداد برنامه‌های پخت

برنامه پخت فر توکار

از دیگر مواردی که در هنگام انتخاب  بهترین فر توکار باید در نظر گرفت، تعداد برنامه پخت می‌باشد. نحوه کار به این صورت است که با توجه به نیاز و مدل غذای خود برنامه خاص را انتخاب کرده و تنظیم می کنید که با اتمام رسیدن تایم، غذای مورد نظر، فر به صورت خودکار خاموش شود. در واقع دیگر نگرانی بابت خام ماندن و یا سوختن مواد غذایی نخواهید داشت.

فر توکار چی بخرم؟؛ موتور جوجه گردان

راهنمای خرید فر توکار

اگر شما جز افرادی هستید که علاقه زیادی به مرغ بریان دارید؛ وجود امکان جوجه گردان را در داخل فر به شما توصیه می‌نماییم. در واقع منظور میله ایست که در وسط فر تعبیه شده است. شما می‌توانید انواع غذاهای گوشتی و مرغ بریان را در آن برشته نمایید.

فر توکار چی بخرم؟؛ درب شیشه ای متحرک

از آن جایی که می توان اکثر غذاها را در فرها پخت، درب‌های شیشه ای فر ها خیلی سریع جرم می‌گیرند. به این‌منظور باید باید درب‌ها به صورتی باشد که بتوان آن را به راحتی جدا کرد و شست. با این کار هم بهداشت رعایت می‌گردد و هم موجب زیبایی بیشتر فر شما در داخل آشپزخانه می‌شود. فر توکار داتیس از جمله فرهایی‌ست که این خصوصیت دارد. توصیه می‌گردد در هنگام نظافت از مواد شوینده قوی و وسایل تیز استفاده نکنید تا درب آسیب نبیند.

 

فر توکار چی بخرم؟؛ تعداد طبقه های فرتوکار

فر توکار دو طبقه

یکی از موارد مهم برای راهنمای خرید فر توکار می‌توان، به تعداد طبقات فرتوکار اشاره کرد. تعداد طبقات فر توکار باعث بالا رفتن سرعت آشپزی شما خواهد شد.

فرتوکار یک طبقه

از رایج‌ترین مدل‌ها به فر توکار یک طبقه می‌توان اشاره کرد. اندازه مدل‌های یک طبقه نسبت به سایر فرها کمتر است. معمولا سایز فرهای توکار یک طبقه از 55 تا60 سانتی‌متر است. ظرفیت داخلی این‌فرها طبیعتا کمتر است. از این رو برای خانواده‌های کم‌جمعیت و مصرف پایین مناسب می‌باشد.
پس اگر شما یک خانواده 2 الی 4 نفره هستید هنگام انتخاب سایز فر و تعداد طبقات دقت لازم را داشته باشید. زیرا که لازم نیست هزینه اضافی بابت سایز و حجم بیشتر فر انتخابی خود پرداخت کنید.

فرتوکار دو طبقه

این مدل فر همانطور که مشخص است از قرار گرفتن فرهای ساده در کنار هم به وجود آمده است. فرهای دوطبقه نسبت به مدل یک طبقه فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. این طبقات فر می‌توانند یا کنار هم و یا به صورت بالا و پایین باشد.

فر توکار چی بخرم؟؛ ظرفیت فرتوکار

فرهای توکار موجود در بازار ظرفیت های متفاوتی دارند.

 • 25لیتر
 • 28لیتر
 • 40لیتر
 • 55لیتر
 • 65لیتر
 • 70لیتر

هر کدام از آن ها برای خانواده‌ها با جمعیت متفاوت و میزان مواد غذایی که می‌خواهید با آن بپزید می‌تواند مناسب باشد.
اگر می‌خواهید بدانید بهترین ظرفیت فر با توجه به نیاز و تعدا افراد خانواده شما چقدر است کافی‌ست با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی لازم به شما را انجام دهند.

فر توکار چی بخرم؟؛ فن کانوکشن

فن کانوکشن چیست؟ توضیحات صوتی

اگر راهنمای خرید فر توکار را کامل بخوانید، قطعا به این نتیجه خواهید رسید که فن کانوکشن از اهمیت بسزایی برخوردار است. این فن موجب می‌شود تا حرارت و گرمای داخل فر به‌صورت یکنواخت پخش شود و با این کار گرما به صورت همه جانبه در سطح غذا پخش می‌شود. در نهایت غذای شما پخت یکسان خواهد داشت.

فر توکار چی بخرم؟؛ امکان دیدن داخل فر

اگر درب فر شما شیشه ای باشد؛ زمانی که موادغذایی خود را در درون فر گذاشتید را ببینید. این کار کمک می کند تا شما بفهمید که چه مقدار از مواد شما پخته است. سپس تصمیم بگیرید چه مقدار زمان لازم است تا این مواد باب میل شما بپزد.
پس یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین فر توکار، امکان دیدن داخل فر است.

فر توکار چی بخرم؟؛ ریل تلسکوپی

ریل تلسکوپی همان وسیله‌ای است که درب کشو کمد و کابینت را به وسیله آن به‌راحتی با آن باز می‌کنید. به وسیله ریل تلسکوپی می‌توان به‌راحتی سینی و شلف های داخل آن را جابجا بیرون و دوباره به جای اولیه آن برگرداند.

فر توکار چی بخرم؟؛ بخاپز بودن

برخی از فرها به گونه ای هستند که مقداری آب در داخل محفظه آن‌ها قرار گرفته و با روشن شدن آن بخار بر روی سطح مواد غذایی قرار می‌گیرد. سپس با خشک شدن رویه آن موجب ترد شدن بیشتر غذا  می‌گردد.

فر توکار چی بخرم؟؛ سنسور پخت غذا

سنسور پخت غذا در فر توکار

این قابلیت برای زمانی است که تایم پخت غذای شما تمام شده و غذای شما آماده است. فر با ایجاد صدا و آلرم شما را از این موضوع مطلع خواهد کرد.

انواع حرارت دهی در فر توکار برقی

در این قسمت از راهنمای خرید فر توکار به نوع حرارت دهی فر توکار برقی می‌پردازیم. سیستم گرمادهی در فرهای برقی متفاوت است. این گرمادهی با توجه به المنت های موجود در آن هاست که عبارتند از:

 • المنت پایین
 • المنت بالا
 • المنت از پشت
 • المنت از پشتبه همراه فن پخش کننده حرارت
 • المنت دوبل از بالا
 • المنت دوبل از پایین
 • گریل در بالا
 • گریل در بالا با سطح کامل
 • حرارت سه بعدی

برنامه های پخت فرهای توکار

همان‌طور که در بالا گفته شد برخی از فر ها دارای برنامه های پخت می‌باشند. شما می‌توانید به‌راحتی برنامه پخت مد نظر خود را تنظیم نموده و به‌سایر کارهای خود برسید. برخی از این برنامه‌ها در ادامه آمده است.

 • پخت گوشت گاو
 • پخت انواع پیتزاهای مختلف
 • پخت انواع پرندگان به خصوص مرغ
 • گوشت گوساله

نکات مهم در هنگام خرید فر توکار

 

ما همیشه برای راهنمای خرید فر توکار به مشتریان خود می‌گوییم مکانی که برای فر خود در نظر گرفته‌اید چه اندازه ای می‌باشد؟ اگر فر توکار شما از قبل تعبیه شده است یکی از مهم ترین معیارها اندازه آن است.

بعد از آن انتخاب محلی مناسب برای خرید فر می باشد. سعی کنید از اماکنی خرید کنی کنی که نمایندگی محصولات مختلف را داشته باشند. شما با خرید از نمایندگی‌ها نه تنها خیالتان از اصل و گارانتی محصوصل راحت خواهد بود، بلکه می‌توانید از تخفیفات بی نظیر نمایندگی‌ها و خدمات عالی پس از فروش آن نیز بهره‌مند شوید. بازرگانی اسدی با بیش از 15 سال سابقه کاری و نمایندگی برندهای معتبر داخلی و خارجی از جمله داتیس در کنار شما عزیزان است تا بهترین تجربه از خرید را بدست آورید.

در هنگام خرید به ضمانت‌نامه و همین‌طور گارانتی محصول دقت لازم را داشته باشید تا در صورت بروز مشکل به‌راحتی بتوانید آن را رفع نمایید.

از کجا فر بخرم؟

از کجا فر بخرم

همان طور که می‌دانید فر‌ها با توجه به امکانات مختلفی که دارد، قیمت‌های متفاوتی دارند. کارشناسان بازرگانی اسدی با توجه به خواسته ها و بودجه مورد نظرشما، با توجه به سابقه و تجربه کاری خود بهترین راهنمای خرید فر توکار را به شما خواهند داد. برای اطلاع از جدیدترین قیمت‌های انواع فر و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره زیر در تماس باشید.

پاسخ به سوالات متداول برای راهنمای خرید فر توکار

فر برقی توکار ایرانی بهتر است یا خارجی؟

خیلی از فرهای ایرانی دارای کیفیت عالی هستند و می توانند در رقابت با مدل‌های خارجی قرار گیرند. از طرفی قیمت‌های فرهای ایرانی در مقایسه با مدل‌های خارجی بسیار مناسب‌تر می باشد. در صورتی‌که می‌خواهید فر برقی توکار ایرانی با کیفیت عالی بخرید، پیشنهاد ما به شما فر توکار داتیس است.

 فر توکار ایرانی چی بخرم

 

بهترین فر توکار ایرانی چه برندی‌ست؟ این سوالی‌ست که اکثر مشتریان از ما می‌پرسند. امروزه فرهای توکار ایرانی در برندهای مختلف در بازار موجود هستند. اگه می‌خواهید بدانید، فر توکار چه مارکی خوبه باید بگوییم داتیس یکی از برندهای مطرح کشوری‌ست. زیرا این برند علاوه بر کیفیت مطلوب و بالای قطعات از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

بهترین مارک فر برقی

اگر به‌دنبال آن هستید که بدانید فر برقی چه مارکی خوبه، باید بگوییم، معمولا اغلب کارخانه‌های تولید کننده فر توکار، فرهای خود را در 3 دسته برقی، گازی، برقی و گازی، تولید و روانه بازار می‌کنند تا شما با فراخر نیاز و کاربرد بتوانید بهترین مدل را انتخاب نمایید. شرکت آلتون، بیمکث، داتیس، اخوان از جمله این موارد هستند. هر 4 برند گفته شده جز پرفروش‌ترین و بهترین مارک فر برقی شناخته می‌شوند. در این بین داتیس و فر توکار آلتون از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار هستن و به همان میزان مبلغی نسبت به اخوان گران‌تر می‌باشند. پیشنهاد میکنیم مقاله مربوط به راهنمای خرید فر توکار آلتون را نیز از دست ندهید.

پرفروش ترین فر توکار

یکی از پر فروش‌ترین فرهای توکار فر داتیس مدل 692 است

پر فروش ترین فر توکار

  خرید فر توکار داتیس مدل 692  

ابعاد فر توکار

اندازه فر توکار

اندازه فر توکار چند در چند باشه بهتر است؟ فرهای توکار اندازه‌های متفاوتی دارد که می‌توان جای آن را مشخص کرد. با این وجود اندازه استاندارد آن  60*60 سانتی‌متر می‌باشد و یک اندازه ایدهآل محسوب می‌شود.

فرتوکار چند لیتری مناسب‌تر است؟

حجم فر های شما بستگی به نوع استفاده شما دارد. اندازه حجم فرهای توکار از 51 تا 76 لیتر متغیر است. ولی اندازه متوسط آن 60 لیتر می‌باشد.

آیا قبل از لوله کشی، مکان فر توکار باید مشخص شود؟

اگر فر شما گازی توکار باشد نیاز به لوله گاز مستقل دارد. از طرفی می توان فر را با شلنگی بلندتر به گاز وصل کرد.

کدام مدل فر توکار بهتر است؟

بستگی به مدل استفاده شما دارد. با این وجود بیشتر مصرف کنندگان بر این نظر دارند که فر برق و گاز ماندگاری بیشتری دارد.

آیا فر برقی توکار غذا و کیک را خشک می‌کند؟

خیر، اگر شما اندازه درجه فر را به درستی تنظیم نمایید، دیگر نکرانی بابت خشک شدن غذا و کیک نخواهید داشت. در واقع کنترل درجه بسیار مهم می باشد.

آیا نصب فر در کنار یخچال مشکلی ایجاد می‌کند؟

خیر مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده نمایید.

فرتوکار برقی بهتر است یا اجاق گاز فردار؟

استفاده از فر برقی توکار در کنار اجاق گاز صفحه‌ای به آشپزخانه نمای بهتری می‌دهد. اما اجاق گاز های فردار این‌گونه نیستند

آیا فر برقی توکار مصرف برق بالایی دارد؟

شاید قیمت برق کمی بالاتر از گاز باشد. اما فرهای برقی توکار، بازدهی بسیار بالایی نسبت به گازی دارند و در مدت کمتری غذا را می‌پزند و در نهایت اتلاف انرژی کمتری را به‌همراه دارند.

فرتوکار برق و گاز، طریقه مصرف انرژی آن چگونه است؟ در صورت نبود گاز آیا با برق کار می‌کند؟

خیر. طریقه کار این نوع فرها به‌گونه‌ای است که قطعات آن به صورت همزمان کار می‌کنند.

فر توکار گازی بهتره یا برقی؟

فرهای توکار برقی و گازی هر کدام مزیت‌های مربوط به خودشان را دارند. اما فرهای برقی کنترل دقیق‌تری بر درجه حرارت را دارا هستند و به شما در پخت بهتر غذاها کمک می‌کنند. از طرفی این مدل فر برای پخت انواع کیک و شیرینی‌ها نیز مناسب می باشد.

فر توکار یک فن بهتره یا دو فن؟

فن موجود در فرها به پخش یکسان حرارت، در نتیجه پخت خوب غذا کمک می‌کند. حال اگر فر دو فن داشته باشد پراکندگی یکسان حرارت به‌خوبی صورت می‌پذیرد.

برای خرید فر چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

برای خرید فر باید به تعداد برنامه های پخت، کنترل دیجیتال، فن کانوکشن، تمیزکننده خودکار و قابلیت بخارپز کردن را در نظر بگیرید.

قیمت فر توکار برقی چقدر است؟

قیمتهای فر برقی متفاوت است. قیمت فرها از 7/5 میلیون به بالا شروع می‌شود. جهت آگهی از قیمت‌های روز با شماره 09152608100 در تماس باشید.

بهترین روش برای تمیز کردن داخل فر توکار برقی چیست؟

تمیزکردن داخل فرها کار بسیار دشواری است. ویژگی داشتن تمیزکننده خودکار می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد. به‌این صورت که دمای داخل فر تا  500 درجه سانتی‌گراد حرارت ایجاد می‌کند تا مواد اضافی خشک شده و به راحتی از دستگاه خارج شوند

تفاوت دمای فر برقی و گازی

فرهای گازی خانگی، دارای حداکثر دمای 537.7 درجه سانتی‌گراد می‌باشند. حداکثر دما برای آشپزی خانگی که مورد نیاز است، 287.7 درجه سانتی‌گراد است. فرهای برقی میزان حرارتی که ایجاد می‌نمایند به مارک و مدل آن‌ها بستگی دارد. دمای داخل فر در داخل فرهای برقی به حداکثر 985.5 سانتی‌گراد می‌رسد.

گریل در فر چیست؟

گریل در واقع یک المنتی‌ست که در بالای فر قرار گرفته و وظیفه سرخ کردن سطح غذا را به‌عهده دارد. ترکیب گریل و پخت غذا کیفیت مطلوبی از آشپزی را برای شما به‌همراه می‌آورند.

فر بهتر است یا ماکروفر؟

فر بهتر است. زیرا فر به مانند ماکروفر دارای اشعه‌های مضرر نمی‌باشد.

در این مقاله به صورت کامل در مورد همه چیز برای راهنمای خرید فر توکار  صحبت کردیم. انواع دسته بندی فرها، مزایا و معایب هر کدام را ارائه دادیم. قابلیت های مهمی که در فر بایستی موجود باشد را نیز بررسی کردیم و در انتها نیز بهترین مدل‌های فر توکار و پرفروش‌ترین‌های آن را عنوان نمودیم. اگر به اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای خرید فرتوکار نیاز دارید می توانید با مشاوران بازرگانی اسدی به عنوان تامین کننده عمده تجهیزات ساخت و ساز در ارتباط باشید. کارشناسان ما پاسخ‌گوی تمام سوالات شما خواهند بود و متناسب با کاربرد و نیاز شما بهترین فر توکار را به شما پیشنهاد خواهند داد.

شماره تماس بازرگانی اسدی

10 پاسخ

  1. با سلام، از لطفتون سپاس گزاریم. شما می توانید مقالات بیشتری در رابطه با اجاق گاز، سینک، هود، شیرآلات و..را در این سایت مطالعه فرمایید.

 1. سلام. ببخشید بین مارک های مختلف ایرانی کیفیت کدوم کار بهتره و شما تو رنج قیمتی ۸ ت نهایتا چی پیشنهاد میدید
  من یکنواخت پخته شدن غذام واسم خیلی مهمه و برای بچه هام کیک زیاد درست میکنم شما فر برقی پیشنهاد میدین برای کیک یا گاژی؟؟

  1. با سلام، فر برقی برای پخت کیک نسبت به فرهای گازی مناسب تر می باشد. از برندهای خوب موجود در بازار می توان به داتیس اشاره کرد.
   همچنین با قیمت 8 ت شما می توانید فر داتیس مدل های 685، 684 ،DF-655،645 را تهیه نمایید.

 2. سلام ببخشید این که فر توکار داتیس تمام قطعاتش وارداتیه درسته؟ چون میگن کیفیت قطعات خوبی داره؟ بین فر داتیس و اخوان کدوم بهتره بنظرتون؟ چون اخوان خیلی قدیمی تر از داتیسه ولی بعضی ها باز میگن داتیس بهتره موندم چکار کنم

  1. سلام، قطعات فرهای داتیس ایتالیایی هست. با اینکه اخوان قدیمی تره ولی فرهای داتیس ظاهر و کیفیت بسیار مناسبی دارند.

 3. یه سوال داشتم من فضا خونم بزرگه به نظرتون گاز فردار بخرم فراشون بهتره یا فر توکار جدا؟ یا فرقی نمیکنه

  1. سلام، انتخاب یکی از این دو علاوه بر فضای آشپزخانه به عوامل دیگری هم بستگی داره. از نظر قیمتی گازفردار مناسب تر است، ولی از لحاظ زیبای پیشنهاد می شه گاز و فر جدا تهیه کنید.

 4. سلام! من فقط می خوام برای اطلاعات عالی که دادید تشکرکنم
  به زودی برای اطلاعات بیشتر به وب سایت شما برمی‌گردم.

 5. سلام با تشکر از مطلب مفیدتون
  اگر برندهای معتبر فر خارجی هم در این مقاله بگنجانید خیلی عالی میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *