فروش ویژه کولر گازی

نحوه نصب هود توکار داتیس به چه صورت است؟

هودهای داتیس با امکانات و طراحی‌های منحصربه‌فردی که دارند، یکی از محصولات پرطرفدار ایرانی می‌باشند. هود داتیس انواع مختلفی دارند که طریقه‌ی نصب هر یک متفاوت است. یکی از این هودها، هود توکار داتیس یا همان، مدل مخفی است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا در آشپزخانه‌ی خود با دکور مدرن از این محصول استفاده کنند. اگر شما جز این دسته هستید و می‌خواهید با نحوه نصب هود توکار داتیس آشنا شوید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

نحوه نصب هود توکار داتیس؛1) باز کردن بسته‌بندی

نحوه نصب هود مخفی داتیس

برای نصب هود توکار داتیس ابتدا فاصله‌ی فضایی که می‌خواهید هود خود را در آنجا نصب کنید تا صفحه اجاق گاز خود اندازه بگیرید. این اندازه باید بین 24 تا 30 اینچ باشد تا موتور هود شما از آسیب ناشی از حرارت گرمای شعله‌ها در امان بماند. بسته بندی مربوط را با احتیاط باز کنید. به یاد داشته باشید تا این کار به دقت انجام شود تا محصول آسیب نبیند.

نحوه نصب هود داتیس؛ 2) قطع جریان برق

برای حفظ ایمنی و کاهش خطر برق باید اتصالات مربوط به آن قطع شود. این کار الزامی می‌باشد.

 نحوه نصب هود توکار داتیس؛ 3) برداشتن هود قدیمی

اگر قبلا از یک هود دیگر استفاده می‎کردید و قصد تعویض آن را دارید، در  این مرحله آن را جداکنید. برای برداشتن هود قدیمی ابتدا فیلترهای آن را کنار زده و پیچ‌های مربوط به آن را باز کنید. از آن‌جایی که شما مشغول بازکردن پیچ‌ها هستید از کسی بخواهید تا هود را نگه‌دارد که نیافتد.

نحوه نصب هود داتیس؛ 4) مشخص کردن محل خروجی

با توجه به هود خریداری شده محلی که می‌خواهید تا سیم مربوط از آن عبور کند و کانال خروجی را مشخص کنید.

نحوه نصب هود داتیس؛ 5) باز کردن فیلتر های مربوط

در این مرحله از نصب فیلرهای مربوط را جدا کرده و به آرامی آن را در مکان تعبیه شده قرار دهید. در این کار هم مانند مرحله برداشتن هود از شخصی دیگر برای نگه‌داری هود کمک بگیرید. سپس محل‌های اتصال را با پیچ‌های مخصوص آن محکم کنید.

نحوه نصب هودتوکار داتیس؛ 6) اتصال کانال خروجی

در این مرحله از نصب، هود در جای خود قرار گرفته است. فقط باید لوله‌ را به در خروجی متصل کرده و آن را با بست کمربندی و یا هر چیز دیگری درز اطراف آن را ببندید. با این کار از نشر و بازگشت آلودگی به داخل آشپزخانه جلوگیری می‌شود.

نصب هود داتیس؛ 7) گذاشتن فیلترهای آن

آخرین کاری که شما باید در هنگام نصب هود توکار انجام دهید؛ گذاشتن دوباره‌ی فیلترهایست که در ابتدای کار برداشته بودید. نهایتا  سیم را به پریز برق وصل کرده و آن را روشن کنید و از هوای تصویه شده و پاک آشپزخانه لذت ببرید.

همه‌‌ی نکاتی که باید در هنگام نصب هود مخفی داتیس بدانید!

  • در صورتی که سیم مربوط به هود کوتاه است از رابط‌ها استفاده کرده و وصل سیم جدا به آن جلوگیری کنید.
  • نصب هود داتیس توسط کارخانه انجام می‌گیرد. اگر پلمب توسط افرادی غیر از کارشناسان داتیس باز شود، کارخانه مسئولیتی بابت وجود مشکلات احتمالی نمی‌پزیرد.
  • اندازه‌ی هود انتخابی شما باید با سطح اجاق گاز شما هماهنگ باشد.
  • لوله خروجی هود را به صورت جدای از سایر خروجی‌های آبگرمکن، بخاری، شومینه و …وصل کنید.
  • تا حد امکان لوله خروجی کوتاه و مسقیم بدون زاویه باشد.

هودهای داتیس دارنده‌ی انواع امکانات با استانداردهای ملی و بین‌المللی می‌باشند. از این رو افراد بسیاری ترجیح می‌دهند تا این برند از هود را به‌عنوان همراه خود در آشپزی انتخاب کنند. از جمله هودهای داتیس مدل‌های توکار است. با نصب هود توکار داتیس نمای آشپزخانه تغییری به وجود نمی‌آید و شما می‌توانید یک آشپزخانه‌ی یکدست داشته باشید. برای آگاهی بیشتر در مورد ویژگی و طریقه نصب هود توکار داتیس می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. ما در بازرگانی اسدی به عنوان نمایندگی داتیس، با داشتن نیروهای زبده و متخصص در امر نصب و تعمیرات همواره در کنار شما عزیزان هستیم.

شماره تماس بازرگانی اسدی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *