فروش ویژه کولر گازی

همین حالا تماس بگیر 09152608100

تمیز کردن سینک

چه کار کنم تا یک سینک تمیز و براق داشته باشم؟

سینک های ظرفشویی از اجزای مهم هر آشپزخانه ای می باشد. امروزه خیلی از شست و شو ها در آن انجام می شود. وقتی وارد یک آشپزخانه ای شوید، اولین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد سینک آن است. به همین منظور باید سینکی تمیز داشته باشیم. تمیز کردن سینک با مواد شیمیایی باعث می شود که بدنه سینک آسیب ببیند. در این نوشته می خواهیم در مورد سئوال احتمالی شما درباره اینکه چه کار کنم تا یک سینک تمیز و براق داشته باشم؟ می پردازیم.

استفاده از لیمو

 تمیز کردن سینک با استفاده از لیموبرخی از لکه های موجود در سینک به وسیله ی رسوبات آهکی آب ایجادمی شود. گاهی ممکن است مواد شوینده نتوانند این لکه ها را به خوبی از بین ببرند. از طرفی پاک کردن این لکه ها تلاش بسیاری می خواهد. با استفاده از لیمو به راحتی می توان این لکه ها را از بین برد. همان طور که می دانید لیمو خاصیت اسیدی دارد. که همین امر موجب حل شدن آهک در آن و در نتیجه از بین رفتن لکه می شود. برای این کار ابتدا لیمو را تراش کرده و آن را روی لکه بکشید. سپس مدت زمانی را قرار دهید تا آهک در لیمو حل شود. در انتها می توان آن را آب کشید.

پارچه میکروفایبر

اگر بعد از تمیز کردن سینک، هنوز از کار خود راضی نیستید. به شما استفاده از پارچه میکروفایبر توصیه می کنیم. این نوع پارچه دارای پرزهای بسیار ریزی و مواد خاصی هستند. این پارچه ها با طراحی مخصوص خودشان میکروب و آلودگی های بیشتری نسبت به انواع دیگر پارچه ها جذب می کند. در نتیجه وسیله آن رطوبت ولکه ها به خوبی پاک می شوند. استفاده از پارچه میکروفایبر باعث می شود که سینکی براق داشته باشید.

بخوانید: انواع سینک ظرفشویی

استفاده نکردن از مواد شوینده شیمیایی

آیا می خواهید سینکی براق با ماندگاری بالایی داشته باشید؟ یکی از بهترین راه ها استفاده نکردن از مواد شوینده شیمیایی می باشد. اکثر شوینده ها دارای موادی هستند که باعث خوردگی سینک می شود. از طرفی در برخی موارد نه تنها لکه های سینک را از بین نمی برند. بلکه لکه هایی تیره و کدری را روی آن ایجاد می کند که ممکن است تا مدت ها باقی بماند.

استفاده از جوش شیرین

استفاده از جوش شیرینیکی از راه های تمیز کردن سینک استفاده از جوش شیرین است. چون جوش شیرین به صورت پودر می باشد، نمی توان به راحتی از آن استفاده کرد. بهترین روش آن است که جوش شیرین را با یک روغن مثل گریس ترکیب کرد. سپس آن را با پارچه ای مرطوب روی سینک بکشید. اجازه دهید این ترکیب کمی کف کند. در نهایت می توان سینک را آب کشید و بعد آن را خشک کرد. حال خواهید دید که سینکی تمیز خواهید داشت.

ترکیب مایع ظرفشویی و سرکه

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای پاکسازی سینک ها انجام داد، ترکیب مایع ظرفشویی و سرکه است. برای این کار کمی مایع و کمی سرکه را در مقداری آب گرم مخلوط می کنید. سپس با پارچه ای روی سینک می کشید. این ترکیب بیشتر برای سینک ها گرانیکی استفاده می شود. بعد از تمیز کردن سینک های گرانیکی برای براق شدن بیشتر آن، می توان از چند قطره روغن زیتون استفاده کرد.

بخوانید: هشت مزیت و دو عیب سینک گرانیتی

شیشه پاکن

اگر در خانه سینک سفید دارید، که نگران این هستید که چه کار کنم تا یک سینک تمیز و براق داشته باشم؟ این است مقداری شیشه پاکن را روی آن بپاشید. بعد از چند ثانیه آن را پاک کنید. در شیشه پاکن ها آمونیاک وجود دارد که غبار روی سطوح را از بین می برد، این امر موجب سفید شدن و براقیت سنک می گردد.

استفاده از آب جوش

استفاده از آب جوشخیلی از افراد برای تمیز کردن سینک خود از اسکاج و سیم ظرشویی استفاده می کنند. غافل از این که سینک با این سیم ها خراش پیدا می کنند. این بریدگی های سینک، محل تجمع آلودگی ها و میکروب ها می شود. حتما می پرسید که بدون اسکاج و سینک چه کار کنم تا یک سینک تمیز و براق داشته باشم؟ آسانترین کار که می تواند جایگزین اسکاج شود استفاده از آب جوش است. ابتدا با مایع ظرفشویی سینک را خوب کف بزنید و بعد آب جوش را روی آن بریزید تا علاوه بر کف ها چرب های باقی مانده را از بین ببرد.

آرد و سینک

شاید برایتان جالب باشد، که با کنار هم قرار دادن آرد و سینک می توان یک سینک درخشان داشت. برای این کار آرد را روی سینک بریزید. مدتی را بگذارید تا آرد لکه ها را از بین ببرد و سینک را درخشان کند. در انتها سینک را آب بکشید تا تاثیر آرد را ببینید. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از آرد سینک را کاملا خشک نمایید. در صورت وجود آب آرد، خمیر شده و کارایی خود را برای تمیز کردن از دست می دهد.

 تمیز کردن سینک با مسواک

تمیزکردن سینک با مسواک از راحت ترین روش هاست. در هنگام تمیز کردن سینک، مسواک مانند یک برس عمل می کند. به کمک آن می توان آلودگی خراش های روی سینک را از بین برد. همچنین به وسیله ی آن به نقاطی که دسترسی به آن مشکل است به راحتی تمیز کنید.

بخوانید: تفاوت سینک روکار و توکار

نظافت بعد از هر بار استفاده

نظافت بعد از هر بار استفادهراحت ترین کاری که شما می توانید انجام دهید تا به سوال چه کار کنم تا یک سینک تمیز و براق داشته باشم؟ پاسخ دهید، نظافت بعد از هر بار استفاده می باشد. این کار باعث می شود که آلودگی های سینک از بین رود. در دراز مدت میکروب ها وکثیفی ها روی هم جمع نشوند. نظافت و آبکشی علاوه بر پاکسازی سینک، به دلیل از بین بردن باقی مانده مواد پاک کننده به ماندگاری سینک نیز کمک شایانی می کند. همچنین خشک کردن سینک به از شستشو مانع از ایجاد لکه بر روی آن می گردد.

بخوانید: سینک استیل یا شیشه ای

نتیجه گیری

این مقاله جهت پاسخ به سئوال شما ”چه کار کنم تا یک سینک تمیز و براق داشته باشم؟” ارائه شد. با توجه به اینکه امروزه از سینک ها استفاده های زیادی می گردد. به همین منظور پاکیزگی آن از اهمیت بسیاری دارد. با وجود گوناگونی مدل های سینک  از جمله سینک داتیس روش های تمیز کردن آن می تواند مختلف باشد. با مواردی که در بالا گفته شد شما سینکی براق خواهید داشت. به یاد داشته باشید که در هنگام استفاده وسایل سنگین و تیز را روی سینک قرار ندهید تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سینک ها و یا خرید، می توانید از مشاوران بازرگانی اسدی در قسمت ارتباط با ما مشاوره دریافت نمایید.

2 پاسخ

    1. با سلام، بله، مقداری سرکه را روی سینک بپاشید و بعد از چند لحظه آن را آب بکشید. حال شما سینکی تمیز و براق خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *