استفاده از بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی می‌تواند تمامی مشکلات شما را در هنگام پخت انواع شیرینی‌ و کیک را به طور کامل حل کند. بنابراین ما در این مقاله به اینکه چر اجاق گاز فر دار برای پخت انواع کیک مناسب است؟ باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتوان بهترین غذا و کیک را پخت پرداخته ایم.

مشکلات هنگام پخت انواع کیک و شیرینی

Array

پخت شیرینی و کیک یکی از مهارت‌های آشپزی است که خانم‌ها معمولا برای درست کردن آن با دردسر‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند. از رایج‌ترین مشکلاتی که در هنگام پخت کیک به وجود می‌‌آید موارد زیر می باشد.

 • عدم پف کردن کیک که شکل و مزه شیرینی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
 • بافت شیرینی خمیری شود و در اصطلاح مغز پخت نشود.
 • کیک ها بیش از اندازه خشک شوند.
 • مواد اولیه که در آن‌ها استفاده می گردد.

دلایل مختلفی می‌تواند سبب خرابی شیرینی‌ها شوند. اما برخی از افراد با وجود اینکه مواد اولیه خود را به خوبی درست می‌کنند. باز هم این مشکل برای آن‌ها به وجود می‌آید. هنگامی که با وجود رعایت تمام موارد برای پخت یک کیک شیرینی خوشمزه بازهم، به هدف خود نمی‌رسید؛ باید به دنبال بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی باشید. استاندارد نبودن فر یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که می‌تواند سبب خراب شدن کیک‌ها شود. از این رو برای پخت انواع غذا و کیک بیش از هر چیزی به دنبال یک فر خوب و استاندارد باشید.

ببینید: اجاق گاز در مشهد

چرا اجاق گاز فر دار برای پخت انواع شیرینی و کیک مناسب است؟

Array

 1. برخی از فر‌های اجاق گاز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمام نیاز ما را از یک فر خوب برطرف می‌کنند. با استفاده از آن‌ها در پخت غذا و شیرینی‌هایی که نیاز به فر دارند، هیچ محدودیتی نداشته و به راحتی می‌توانید آن‌ها را به بهترین شکل درست کنید. البته باید به دنبال بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی باشید، تا در هنگام پخت انواع کیک با مشکلی روبه‌رو نشوید.
 2. یکی دیگر از دلایلی که این نوع از اجاق گاز‌ها را برای شیرینی پزی بسیار مناسب کرده است، اندازه آن‌ها است. به طور مثال فرض کنید که می‌خواهید تکه‌های زیادی از شیرینی را در فر توکار خود درست کنید، یکی از مشکلاتی که در این زمان به وجود می‌آید، فضای کم فر است. از این رو مجبورید زمان زیادی را برای پخت آن‌ها صرف کنید. اما فر‌های اجاق گاز دارای اندازه مناسب هستند. از این رو می‌توانند انتخاب مناسبی برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی باشند.
 3. برخی از آشپزخانه‌ها فضای کمی دارند و نمی‌توان در آن‌ها هم از فر توکار یا رومیزی و هم از اجاق گاز مستقل استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از اجاق گاز فر دار در این مواقع می‌تواند بسیار مناسب باشد. با خرید بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی هم می‌توانید بر روی صفحه‌ی گاز غذا‌های مختلف خود را درست کنید و هم می‌توانید برای پخت انواع شیرینی و کیک از آن‌ها بهره بگیرید.

با وجود اینکه امروزه فر‌های مختلفی وجود دارد و می‌توانید از آن‌ها برای پخت انواع غذا و کیک کمک بگیرید. اما باز هم استفاده از اجاق گاز فر دار رواج دارد. یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع را می‌توان کاربرد‌های مختلف آن به حساب آورد. شما با خرید یک اجاق گاز، دارای فر نیز می‌شوید و این موضوع می‌تواند در کاهش هزینه‌ها نیز نقش بسیار زیادی داشته باشد.

-بخوانید: بهترین اجاق گاز داتیس

حال که با مزایای اجاق گاز فر دار آشنا شدیم، نوبت به آن می‌رسد که ویژگی‌های بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی را بیان کنیم. به طور کلی دلیل اصلی خرابی کیک‌ها در هنگام پخت در دو مورد خلاصه می شود.

 • برخی از فر‌ها به دلیل استاندارد نبودن، با وجود تنظیم دما، دمای آن‌ها بیش از اندازه افزایش پیدا می‌کند. از این رو سبب سوختگی کیک‌ها شده و یا از پف کردن آن‌ها جلوگیری می‌کند.
 • دومین دلیل که می‌تواند سبب خرابی شیرینی و کیک شود. دمای کم فر است و از این رو شیرینی‌ها با استفاده از این روش خمیر می‌شوند.

با توجه به این توضیحات باید گفت که برای پخت یک شیرینی خوش مزه شما نیاز به اجاق

ویژگی های بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی چیست؟

Arrayگازی دارید که ویژگی و خصوصیات مختلفی داشته باشد. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. داشتن فن کانوکشن
 2. سیستم تمیز کننده حرارتی
 3. سنسور پخت غذا

بخوانید: ویژگی های یک اجاق گاز خوب

داشتن فن کانوکشن

Arrayهمانطور که گفته شد، مناسب بودن دمای فر یکی از اصلی‌ترین دلایل برای پخت شیرینی است. هنگامی که شما یک اجاق گاز فر دار مناسب را برای خود خریداری کنید، توجه داشته باشید که دارای فن کانوکشن باشد.

این فن سبب می‌شود تا هوا در داخل فر به جریان بیوفتد و از این رو تمام نواحی فر حتی گوشه های آن گرم می شود. به نوعی می‌توان گفت که فر‌هایی که دارای فن کانوکشن هستند، به طور یکنواخت دما را به غذا و انواع شیرینی‌ها می‌رسانند. این موضوع در پخت بهتر غذاو کیک نقش بسیار زیادی دارد.

به طور کلی این فن می‌تواند هوا را 360 درجه بچرخاند و به تمامی قسمت‌های کیک و شیرینی دمای یکسانی را برساند. اگر شیرینی‌ها را در دو طبقه چیده باشید؛ فن کانوکشن، دمای کافی را به تمام نقاط کیک می‌رساند. از این رو در هنگام خرید بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی به وجود یا عدم وجود فن کانوکشن در آن‌ها توجه کنید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد فن کانوکشن به مقاله کانوکشن در فر توکار آشپزخانه چیست؟ در سایت ما مراجعه کنید.

داشتن سیستم تمیز کننده حرارتی

Arrayاین که در فر خود انواع غذا‌ها را درست می‌کنید، می‌تواند سبب شود تا به مرور زمان بوی بدی در فضای فر به وجود آید که در بو و مزه کیک تاثیر منفی دارد. به همین دلیل بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی باید دارای سیستم تمیز کننده حرارتی باشد. این قابلیت باعث می‌شود تا چربی و آلودگی‌ها به لایه نازکی از خاکستر تبدیل شوند. سپس می توان آن‌ها را با یک دستمال مرطوب به طور کامل از بین برد. این روش علاوه بر از بین بردن بوی بد، سبب تمیزی دائمی فر می‌شود. همچنین از به وجود آمدن انواع میکروب‌ها در آن جلوگیری می‌کند.

بخوانید: 5 غذای خوشمزه

داشتن سنسور پخت غذا

Arrayدر هنگام پخت شیرینی‌ها مورد دیگری که بسیار اهمیت دارد، وجود سنسور پخت غذا است. با استفاده از این سنسور می‌توانید با تنطیم زمان در مناسب‌ترین موقع مشخص فر را خاموش کرده تا شیرینی‌ها به بهترین شکل ممکن درست شوند. همچنین احتمال دارد که شما به هر دلیل قصد خروج از خانه‌ را داشته باشید. از این رو با استفاده از سنسور پخت غذا می‌توانید با خیال راحت از خانه خارج شده و نگران سوختگی شیرینی‌ها نباشید.

نتیجه گیری

پختن کیک و شیرینی از جمله کارهایی است که اکثر خانم ها علاقه به انجام آن دارند. اما هنگام پخت کیک مشکلاتی به وجود می آید که در نهایت نمی توان کیک خوبی پخت از جمله پف نکردن، خشک شدن. ترک برداشتن روی کیک و … اما یکی از مهم ترین دلایل برای پختن کیک و شیرینی های خوب داشتن فر است. فرها مدل های متنوع بسیاری دارد که یکی از کاربردی ترین آنها، اجاق گاز فردار است. در این مقاله به کاربرد و ویژگی های اجاق گاز فر دار پرداخته ایم و همچنین فر آن دارای چه ویژگی هایی باید باشد تا بتوان کیک و شیرینی ها خوبی پخت هم پرداخته ایم. برای خرید بهترین اجاق گاز فردار می توانید به فروشگاه اسدی کالا (ساختمانکالا) .که به صورت حضوری و اینترنتی فعالیت می کنند مراجعه کنید و اجاق گاز فردار مناسب خود را خریداری کنید.

8 دیدگاه در “بهترین اجاق گاز برای شیرینی پزی چه ویژگی هایی دارد؟

 1. نگین مومنی گفت:

  اجاق گاز فردار داتیس خوبه برای شیرنی پزی خانگی حرفه ای؟؟؟

  1. narges khavari گفت:

   سلام . بله خیلی هم عالی میشه کیک و شیرینی .
   اگر مایل بودین میتونم چند تا دستور هم در اختیارتون قرار بدم
   با زدن دایرکت به پیج اینستاگراممون.asadikala.i

 2. BryanThozy گفت:

  You have kept away from conversation
  [url=https://crybdsm.com]crybdsm[/url]

  1. narges khavari گفت:

   Hello, thanks for reading. For more conversation, you can refer to the address of our page on Instagram asadikala.i..

 3. DavidEvign گفت:

  I agree with told all above. We can communicate on this theme. Here or in PM.

  1. narges khavari گفت:

   Hello, thanks for reading. For more conversation, you can refer to the address of our page on Instagram asadikala.i.

 4. مژگان دروی گفت:

  آون توستر داتیس برند خیلی خوبیه من راضیم

  1. Azizi گفت:

   سلام،ممنون از شما؛ همان طور که فرمودید آون توستر داتیس از بهترین برندهاست. شما می توانید برای اطلاع از انواع پخت غذا با آون توستر از پیج اینستا ما به آدرس asadikala.i دیدن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *