فروش ویژه کولر گازی

انواع شیر روگازی

پات فیلر یا شیر روگازی چیست؟

یکی از سخت‌ترین مراحل آشپزی، جابه‌جایی قابلمه‌ها و کتری میان سینک و اجاق گاز است. شیر روگازی یا پات فیلر همان راه‌حلی است که برای این مشکل طراحی و تولید شد و امروزه محبوبیت بسیاری دارد.

اما به راستی پات فیلر چیه؟ پات فیلر یک روش سریع و راحت جهت دسترسی به آب برای آشپزی است که با گذشت زمان در خانه‌های ایرانی و آشپزخانه‌های صنعتی جای پیدا کرده است. در ادامه به بررسی کامل پات فیلر می‌‌پردازیم و درنهایت انواع آن را بیان می‌کنیم، پس تا انتهاهمراه ما در اسدی کالا باشید.

پات فیلر یا شیر روگازی چیست؟

شیر روگازی که امروزه با نام شیر قابلمه پرکن معرفی و شناخته می‌شود ، با هدف سهولت جابه‌جایی قابلمه‌ها و ظروف در آشپزخانه طراحی و تولید شده است. در نگاه اول عملکرد شیر پات فیلر برای بسیاری از افراد بی اهمیت است. اما خوب است بدانید که این شیر کیفیت زندگی هریک از ما را تا حد بسیاری افزایش می‌دهد.

پات فیلر نوعی شیر آب مخصوص است که بالای انواع اجاق گاز ازجمله اجاق گاز رومیزی، نصب می‌شود و این امکان را فراهم می‌آورد که ظروف و قابلمه‌های آشپزخانه را بدون جابه‌جایی، پر از آب کرد. این شیر در آشپزخانه‌‌ی رستوران‌ها یا فست‌فودها یکی از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین لوازم به شمار می‌آید.

محل نصب پات فیلر تاثیر مستقیمی بر عملکرد آن دارد. به همین خاطر شما باید ارتفاع استاندارد نصب آن را در نظر داشته باشید تا بتوانید برای مدت زمان طولانی از این شیر بهره گیرید. لازم به ذکر است که شیر روگازی حد فاصل اجاق گاز رومیزی و هود قرار می‌گیرد.  فاصله استاندارد میان اجاق گاز و هود آشپزخانه 60 تا 80 سانتی‌متر است و شما باید شیر روگازی خود را در این فضا نصب نمایید. به عبارت دقیق‌تر شیر پات فیلر باید در فاصله‌ای از گاز قرار بگیرد که بتواند کتری‌ها و قابلمه‌های با ارتفاع بلند را نیز پر کند. البته این فاصله نباید آنقدر هم زیاد باشد که در عملکرد شیر اختلال ایجاد کند.

شیر پات فیلر یا شیر روگازی چیست؟

همانطور که گفتیم شیر پات فیلر، شیر کتری یا شیر قابلمه پرکن، نوعی شیر جداگانه‌ی آشپزخانه است که در نزدیکی اجاق گاز یا همام محدوده نصب می‌شود. این شیر بر روی بازوی بلند و مفصلی کشیده می‌شود و در پرکردن قابلمه‌ها بصورت مستقیم و روی اجاق گاز کاربرد دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای شیر پات فیلر این است که شما می‌توانید در صورت عدم استفاده از آن، مفصل فلزی بلند را کنار بگذارید.

شیر پات فیلر نوعی شیر تک ورودی بصورت آب گرم یا سرد است که اگر اجاق گاز شما در نزدیکی سینک ظرفشویی باشد، روی خود سینک نصب می‌شود. این شیر از دو اهرم با اندازه‌های متفاوت تشکیل شده است. طراحی اهرم‌ها به گونه‌ای است که تمام سطح اجاق گاز شما را می‌پوشانند. این شیر نیاز به مغزی توکار ندارد و به شکل روکار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطورکلی می‌توان گفت شیرآلات پات فیلر با طراحی منعطف خود برای هر اجاق گاز و آشپزخانه مناسب و کاربردی هستند و جلوه‌ای زیبا و مدرن به محیط آشپزخانه می‌بخشند.

انواع شیر روگازی

حال که به پرسش پات فیلر چیست را بطورکامل توضیح داده‌ایم، به سراغ معرفی و انواع این شیر محبوب و پرطرفدار می‌رویم.

پات فیلرها را می‌توان از نطر جنس و ظاهر به انواع مختلف تقسیم کرد که عبارتند از:

انواع شیر روگازی
انواع شیر روگازی

پات فیلر اهرمی

پات فیلرهای اهرمی یکی از آشناترین و محبوب‌ترین انواع پات فیلر هستند که بدون شک آن‌ها را دیده‌اید. کار با این شیرهای روگازی بسیار ساده است و شما ‌می‌توانید به راحتی آن‌ها را باز و بسته کنید. با استفاده از این شیرهای روگازی هیچ نیازی به جابه‌جایی قابلمه‌ها وجود ندارد.

پات فیلر آبکاری شده

یکی‌دیگر از انواع پات فیلر، پات فیلر آبکاری شده است که مفصل بسیار بلندی دارد، اما اهرمی نیست. این نوع شیر روگازی در دیزاین و طراحی بسیار متنوع است و تمام نیازها و سلایق را دربرمی‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *