صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی

جکوزی و خواص آن در سلامتی

امروزه دانستن صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی نمایانگر آن است که جکوزی بیشتر از آن که نشانگر وضعیت مالی یا کیفیت زندگی صاحبش باشد به بهبود روند زندگی نیز کمک می کند.

وان جکوزی ها طوری شبیه سازی شده اند تا علاوه بر شست وشوی بدن از فواید بی شماری که دارند، بهره ببرید. استفاده از جکوزی (حوضچه آب) محدود به الان نمی شود بلکه در زمان های گذشته هم از این روش برای تندرستی و عافیت بدن استفاده می کردند. در این مقاله قصد داریم به بیشتر پرسش های شما در باره صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی بپردازیم. در انتها مرکز فروش اصلی و نمایندگی فروش جکوزی در مشهد را معرفی می کنیم.

جکوزی

جکوزی چیست و خواص آن در سلامتی

شاید برای شما این سوال که جکوزی چیه؟ پیش آمده باشد. جکوزی (حوضچه آب) مانند وان حمام است. با این تفاوت که آب درون آن با فشار زیاد از طریق پمپ هایی قوی وارد این فضا می شود. هدف، ماساژ ماهیچه های بدن با فشار و حرکت جریان آب می باشد. پس از استفاده، آب از طریق چاهک به خارج هدایت می گردد. از صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی برای ماساژ آبی و از بین بردن خستگی استفاده می‌شود.

جکوزی سرد و جکوزی گرم

جکوزی سرد و جکوزی گرم براساس تمایل استفاده کننده و دمای آب این حوضچه ها تعریف می گردد.

مقایسه بین وان و جکوزی

مقایسه وان و جکوزی وخواص آن در سلامتی

در این بخش به مقایسه بین وان و جکوزی می پردازیم:

 • وان ها معمولا به اندازه قد یک انسان ساخته می شود، جکوزی ها این طور نیستند و فضای کمتری نسبت به وان معمولی دارند.
 • جکوزی مزیت هایی مثل ماساژدهنده، پمپ آب و دستگاه های گرمایشی دارند که در وان های معمولی یافت نمی شود. این مزیت ها علت اصلی محبوبیت جکوزی و خواص آن در سلامتی  نسبت به وان های معمولی است.
 • برای پر کردن وان حمام از شیرآلات مختص خودشان استفاده می شود، اما آب داخل جکوزی ها با استفاده از کنترل لمسی جکوزی تنظیم می گردد.

مزایا و خواص جکوزی(حوضچه)

جکوزی وخواص آن در سلامتی

امروزه مزایا و خواص جکوزی (حوضچه) برای همه ثابت شده است. به طور معمول از آب درمانی با جکوزی برای بر طرف کردن خستگی و رفع درد استخوان و مفصل ها، به کار گرفته می شود. با این تعریف می توان استفاده از جکوزی و خواص آن در سلامتی را یک راه درمان کمکی در کنار روش مداوای اصلی در نظر گرفت. درمورد خواص جکوزی درسلامتی در ادامه آمده است:

 • صرفه جویی در مصرف آب به وسیله کنترل کننده های دیجیتالی
 • تاثیر جکوزی در بهبود روند خواب
 • افزایش ایمنی بدن با جکوزی
 • ثبات و تقویت انعطاف پوست به وسیله تولید کلاژن در جکوزی سرد
 • افزایش گردش خون در بدن هنگام استفاده از جکوزی سرد
 • کاستن رگ واریسی بدن
 • تحریک اشتها به وسیله افزایش سوخت و ساز در آن
 • متعادل کردن هورمون ها
 • کاسته شدن اسیدلاکتیک حاصل از فعالیت های ورزشی در بین مفاصل با جکوزی سرد
 • برطرف کردن کوفتگی و  درد اندام
 • به وجود آوردن طراوت و شادابی ترشح اندروفین با جکوزی

دمای استاندارد جکوزی

لازمه ی بهره بردن شما از صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی، حفظ دمای استاندارد آن می باشد. شما باید توجه داشته باشید دمای جکوزی سرد باید حدود ۲۰ درجه و دمای جکوزی گرم ۳۶ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. اگر هنگام استفاده دمای آب تغییر کرد چیلرهای جکوزی دمای آب را به اندازه دلخواه می رسانند.

نحوه استفاده از جکوزی خانگی

نحوه استفاده از جکوزی

تا اینجا در مورد صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی بحث کردیم. اکنون به این که چه طور از جکوزی خانگی استفاده کنیم می پردازیم. طریقه استفاده از جکوزی بسته به نوع آن، فرق می کند. در ادامه نکات کلی در مورد استفاده از جکوزی آمده است:

 • هنگام پر کردن جکوزی حجم آب باید به سنسور تعین مقدار آب برسد. در غیر این صورت جکوزی روشن نمی شود.
 • بعضی از جکوزی ها ابزاری به نام دریچه هوا دارند که هوا را با آبی که وارد جکوزی می شود را در هم می آمیزد. با افزایش درجه دریچه هوا جکوزی میزان هوا در آب ورودی با فشار بیشتری وارد می شود.
 • هواکش دهنده هایی (بلوئر هایی) که در سطح زیرین جکوزی برای ماساژ کف پا تعبیه شده اند از طریق کلید مخصوص خود روشن می شود.
 • شما می توانید از طریق سنسور گرمادهی جکوزی میزان دمای آب را تنظیم کنید. اگر زمانی دمای آب تغییر یافت پمپ ها به صورت خودکار روشن شده تا آب به دمای دلخواه شما برسد.
 • برای تمیز کردن جکوزی، ابتدا ماده ضد عفونی کننده را در آب بریزید. جکوزی را به مدت ۱۰ دقیقه روشن کنید، آب آن را خالی کرده و دوباره جکوزی را آب کنید. این بار به مدت ۵ دقیقه بگذارید تا جکوزی روشن بماند. تمیز کردن جکوزی را می توانید هر سه ماه انجام دهید.
 • به یاد داشته باشید برای تمیز کردن جکوزی از موادی مثل جوهرنمک، وایتکس، الکل و… استفاده نکنید. این مواد روکش جکوزی را در خود حل کرده که زیبایی، عمر و کارایی آن کم می شود.

قیمت جکوزی خانگی

قیمت جکوزی خانگی از عوامل بسیاری تاثیر می گیرد. از این موارد می توان به ابعاد، مواد استفاده شده در تولید آن، مدل و طراحی جکوزی اشاره کرد. شما می توانید با مراجعه به سایت asadikala.com  در زمینه انواع جکوزی در برندهای مختلف اطلاعات کافی کسب نمایید.

ببینید : نمایندگی فرس وان در مشهد

نکات نصب جکوزی

چنانچه تا کنون شما به کارایی صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی علاقه مند شدید، لازم است نکات نصب جکوزی را رعایت کنید:

 • یک پایه مستحکم برای نگه داری جکوزی در نظر داشته باشید. این پایه ها باید صحیح تنظیم شود تا آب درون آن به راحتی خارج گردد، زیرا ماندن آب در موجب آسیب دیدن موتور و لک دارشدن بدنه وان جکوزی را در پی خواهد داشت.
 • به منظور حفظ ایمنی باید مکان جکوزی طوری باشد که محل اتصال به برق (پریز) مورد استفاده موتور جکوزی حداقل در ارتفاع ۲۵سانتی متری از سطح زمین قرار گیرد تا از بروز حادثه جلوگیری شود.
 • لوله کشی محل جکوزی طوری انتخاب شود که لوله ی آب ورودی، در فاصه ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر از زمین و لوله تخلیه آب به طور دقیق در زیر قسمت تخلیه آب قرار بگیرد.

سوالات متداول

سوال : جکوزی چیست؟

جواب : جکوزی (حوضچه آب) مانند وان حمام است.

سوال : جکوزی چه فرقی با وان معمولی دارد؟

جواب : وان ها معمولا به اندازه قد یک انسان ساخته می شود ولی جکوزی فضای کمتری دارد.

سوال : جکوزی چه خواصی دارد؟

جواب : برای بر طرف کردن خستگی و رفع درد استخوان و مفصل ها، به کار گرفته می شود.

سوال : نمایندگی فروش جکوزی در مشهد کجاست؟

جواب : از نمایندگی های فروش جکوزی می توان بازرگانی اسدی را نام برد.

سوال : دمای جکوزی سرد باید تا چند درجه باشد؟

جواب : دمای جکوزی سرد باید حدود ۲۰ درجه باشد.

سوال : دمای جکوزی گرم باید تا چند درجه باشد؟

جواب : دمای جکوزی گرم ۳۶ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد.

سوال : جکوزی را هر چند وقت یکبار باید تمیز کنیم ؟

جواب : جکوزی را می توانید هر سه ماه تمیز کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی به مقایسه وان و جکوزی، جکوزی سرد و جکوزی گرم، مزایا و خواص جکوزی(حوضچه)، چه طور از جکوزی خانگی استفاده کنیم؟، قیمت جکوزی خانگی، دمای استاندارد جکوزی،جکوزی چیه؟، نکات نصب جکوزی، پرداخته ایم. در زمان خرید یک جکوزی خوب، توصیه  می شود از امکانات جکوزی ها آگاهی کافی داشته باشید تا با خیالی آسوده تر از میان مدل ها و برند ها یکی را برگزینید. شما می توانید ضمن برخورداری از مشاوره رایگان مشاوران فروش بازرگانی اسدی کالا در رابطه با وان و جکوزی در مدل های مختلف، هم بصورت حضوری از نمایشگاه دائمی و هم در خانه یا محل کار از طریق فروشگاه اینترنتی (آنلاین) بازرگانی اسدی (ساختمانکالا) نمایندگی فروش جکوزی در مشهد تهیه فرمایید.

[gravityform id=”1″ title=”true” description=”true” ajax=”true”]

 

چنانچه پرسشی درباره انواع وان و جکوزی داشته یا قصد خرید دارید، لطفا شماره خود را در در جایگاه بالا ثبت فرمایید. مشاوران بازرگانی اسدی در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

 

اشتراک گذاری

3 پاسخ به “صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی”

 1. سینا نقوی گفت:

  اسدی کالا جکوزی هم میفروشه؟؟؟ چه برندهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری در
https://asadikala.com/?p=1000006205
لینک کپی شد
0
X