فروش ویژه کولر گازی

همین حالا تماس بگیر 09152608100

جکوزی و خواص آن در سلامتی

خواص جکوزی بر روی سلامتی چیست؟

ایا شما نیز جزو افرادی هستید که داشتن جکوزی را نمایانگر آن می‌‌دانید که فرد دارنده از وضعیت مالی خوبی برخوردار است؟ اگر داشتن جکوزی برای شما تنها نماد تجلی است سخت در اشتباهید. در این مقاله خواص جکوزی بر روی سلامتی و بهبود روند زندگی، می‌خواهیم بررسی کنیم.

وان جکوزی‌ها طوری شبیه‌سازی شده‌اند تا علاوه بر شست وشوی بدن از فواید بی شماری که دارند، بهره ببرید. استفاده از جکوزی (حوضچه آب) محدود به الان نمی‌شود بلکه در زمان‌های گذشته هم از این روش برای تندرستی و عافیت بدن استفاده می کردند. در این مقاله قصد داریم به بیشتر پرسش های شما در باره صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی بپردازیم. در انتها مرکز فروش اصلی و نمایندگی فروش جکوزی در مشهد را معرفی می کنیم.

مطالعه بیشتر: نمایندگی انواع محصولات دستگاه تصفیه آب در مشهد

جکوزی چیست

جکوزی چیست و خواص آن در سلامتی

شاید برای شما این سؤال که جکوزی چیه؟ پیش آمده باشد. جکوزی (حوضچه آب) مانند وان حمام است. با این تفاوت که آب درون آن با فشار زیاد از طریق پمپ هایی قوی وارد این فضا می شود. هدف، ماساژ ماهیچه های بدن با فشار و حرکت جریان آب می باشد. پس از استفاده، آب از طریق چاهک به خارج هدایت می گردد. از صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی برای ماساژ آبی و از بین بردن خستگی استفاده می‌شود.

جکوزی سرد است یا گرم

جکوزی سرد و جکوزی گرم براساس تمایل استفاده کننده و دمای آب این حوضچه ها تعریف می گردد.

فرق وان و جکوزی

مقایسه وان و جکوزی وخواص آن در سلامتی

وان ها معمولا به اندازه قد یک انسان ساخته می شود ولی جکوزی فضای کمتری دارد. در این بخش به مقایسه بین وان و جکوزی می پردازیم:

 • وان ها معمولا به اندازه قد یک انسان ساخته می شود، جکوزی ها این طور نیستند و فضای کمتری نسبت به وان معمولی دارند.
 • جکوزی مزیت هایی مثل ماساژدهنده، پمپ آب و دستگاه های گرمایشی دارند که در وان های معمولی یافت نمی شود. این مزیت ها علت اصلی محبوبیت جکوزی و خواص آن در سلامتی  نسبت به وان های معمولی است.
 • برای پر کردن وان حمام از شیرآلات مختص خودشان استفاده می شود، اما آب داخل جکوزی ها با استفاده از کنترل لمسی جکوزی تنظیم می گردد.

مطالعه بیشتر: خرید اقساطی محصولات فارس وان مشهد

فواید جکوزی سرد و گرم

جکوزی وخواص آن در سلامتی

امروزه مزایا و خواص جکوزی (حوضچه) برای همه ثابت شده است. به طور معمول از آب درمانی با جکوزی برای بر طرف کردن خستگی و رفع درد استخوان و مفصل ها، به کار گرفته می شود. با این تعریف می توان استفاده از جکوزی و خواص آن در سلامتی را یک راه درمان کمکی در کنار روش مداوای اصلی در نظر گرفت.

خواص جکوزی سرد و گرم

درمورد خواص جکوزی درسلامتی در ادامه آمده است:

 • صرفه جویی در مصرف آب به وسیله کنترل کننده های دیجیتالی
 • تاثیر جکوزی در بهبود روند خواب
 • افزایش ایمنی بدن با جکوزی
 • ثبات و تقویت انعطاف پوست به وسیله تولید کلاژن در جکوزی سرد
 • افزایش گردش خون در بدن هنگام استفاده از جکوزی سرد
 • کاستن رگ واریسی بدن
 • تحریک اشتها به وسیله افزایش سوخت و ساز در آن
 • متعادل کردن هورمون ها
 • کاسته شدن اسیدلاکتیک حاصل از فعالیت های ورزشی در بین مفاصل با جکوزی سرد
 • برطرف کردن کوفتگی و  درد اندام
 • به وجود آوردن طراوت و شادابی ترشح اندروفین با جکوزی

دمای استاندارد جکوزی

لازمه ی بهره بردن شما از صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی، حفظ دمای استاندارد آن می باشد. شما باید توجه داشته باشید دمای جکوزی سرد باید حدود ۲۰ درجه و دمای جکوزی گرم ۳۶ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. اگر هنگام استفاده دمای آب تغییر کرد چیلرهای جکوزی دمای آب را به اندازه دلخواه می رسانند.

مطالعه بیشتر: فروش اینترنتی اقساطی و تعمیرات انواع دستگاه تصفیه آب در مشهد

نحوه استفاده از جکوزی خانگی

نحوه استفاده از جکوزی

تا اینجا در مورد صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی بحث کردیم. اکنون به این که چه طور از جکوزی خانگی استفاده کنیم می پردازیم. طریقه استفاده از جکوزی بسته به نوع آن، فرق می کند. در ادامه نکات کلی در مورد استفاده از جکوزی آمده است:

 • هنگام پر کردن جکوزی حجم آب باید به سنسور تعین مقدار آب برسد. در غیر این صورت جکوزی روشن نمی شود.
 • بعضی از جکوزی ها ابزاری به نام دریچه هوا دارند که هوا را با آبی که وارد جکوزی می شود را در هم می آمیزد. با افزایش درجه دریچه هوا جکوزی میزان هوا در آب ورودی با فشار بیشتری وارد می شود.
 • هواکش دهنده هایی (بلوئر هایی) که در سطح زیرین جکوزی برای ماساژ کف پا تعبیه شده اند از طریق کلید مخصوص خود روشن می شود.
 • شما می توانید از طریق سنسور گرمادهی جکوزی میزان دمای آب را تنظیم کنید. اگر زمانی دمای آب تغییر یافت پمپ ها به صورت خودکار روشن شده تا آب به دمای دلخواه شما برسد.
 • برای تمیز کردن جکوزی، ابتدا ماده ضد عفونی کننده را در آب بریزید. جکوزی را به مدت ۱۰ دقیقه روشن کنید، آب آن را خالی کرده و دوباره جکوزی را آب کنید. این بار به مدت ۵ دقیقه بگذارید تا جکوزی روشن بماند. تمیز کردن جکوزی را می توانید هر سه ماه انجام دهید.
 • به یاد داشته باشید برای تمیز کردن جکوزی از موادی مثل جوهرنمک، وایتکس، الکل و… استفاده نکنید. این مواد روکش جکوزی را در خود حل کرده که زیبایی، عمر و کارایی آن کم می شود.

نکات نصب جکوزی

چنانچه تا کنون شما به کارایی صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی علاقه مند شدید، لازم است نکات نصب جکوزی را رعایت کنید:

 • یک پایه مستحکم برای نگه داری جکوزی در نظر داشته باشید. این پایه ها باید صحیح تنظیم شود تا آب درون آن به راحتی خارج گردد، زیرا ماندن آب در موجب آسیب دیدن موتور و لک دارشدن بدنه وان جکوزی را در پی خواهد داشت.
 • به منظور حفظ ایمنی باید مکان جکوزی طوری باشد که محل اتصال به برق (پریز) مورد استفاده موتور جکوزی حداقل در ارتفاع ۲۵سانتی متری از سطح زمین قرار گیرد تا از بروز حادثه جلوگیری شود.
 • لوله کشی محل جکوزی طوری انتخاب شود که لوله ی آب ورودی، در فاصه ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر از زمین و لوله تخلیه آب به طور دقیق در زیر قسمت تخلیه آب قرار بگیرد.

مطالعه بیشتر: فروش اقساطی انواع محصولات شاینی در مشهد

سوالات متداول در خصوص جکوزی و فواید آن

جكوزي چيست و چه معنی دارد؟

جکوزی (حوضچه آب) مانند وان حمام است.

خاصیت جکوزی در چیست؟

برای بر طرف کردن خستگی و رفع درد استخوان و مفصل‌ها، به کار گرفته می‌شود.

نمایندگی فروش جکوزی در مشهد کجاست؟

بازرگانی اسدی نمایندگی رسمی برندها مختلف برای خرید جکوزی در مشهد است. از جمله این برندها عبارتند از: نمایندگی جکوزی فارسی وان در مشهد، نمایندگی جکوزی شاینی در مشهد، نمایندگی جکوزی باداب در مشهد

دمای جکوزی سرد باید تا چند درجه باشد؟

دمای جکوزی سرد باید حدود ۲۰ درجه باشد.

دمای جکوزی گرم باید تا چند درجه باشد؟

دمای جکوزی گرم ۳۶ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد.

جکوزی را هر چند وقت یکبار باید تمیز کنیم؟

جکوزی را می توانید هر سه ماه تمیز کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به صفر تا صد جکوزی و خواص آن در سلامتی به مقایسه وان و جکوزی، جکوزی سرد و جکوزی گرم، مزایا و خواص جکوزی(حوضچه)، چه طور از جکوزی خانگی استفاده کنیم؟، قیمت جکوزی خانگی، دمای استاندارد جکوزی،جکوزی چیه؟، نکات نصب جکوزی، پرداخته ایم. در زمان خرید یک جکوزی خوب، توصیه  می شود از امکانات جکوزی ها آگاهی کافی داشته باشید تا با خیالی آسوده‌تر از میان مدل ها و برند ها یکی را برگزینید. شما می توانید ضمن برخورداری از مشاوره رایگان مشاوران فروش بازرگانی اسدی کالا در رابطه با وان و جکوزی در مدل های مختلف، هم به‌صورت حضوری از نمایشگاه دائمی و هم در خانه یا محل کار از طریق فروشگاه اینترنتی (آنلاین) بازرگانی اسدی (ساختمانکالا) نمایندگی فروش جکوزی در مشهد تهیه فرمایید.

جهت مشاوره جهت خرید و قیمت انواع جکوزی کافی‌ست با مشاورین ما در تماس باشید.

َماره تماس بازرگانی اسدی

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *